Finansal SuperApp Curve, kullanıcılarına bilezik, yüzük gibi giyilebilir ürünler ile temassız ödeme yapma imkanı sunacak…

Birleşik Krallık merkezli finansal SuperApp Curve, 31 Avrupa ülkesindeki toplamda dört milyon müşterisine büyük ölçekli giyilebilir ödeme teknolojisi getiriyor.

Bu kapsamda giyilebilir ödeme şirketi Digiseq ile iş birliği yapan Curve, müşterilerine yüzükler, bilezikler ve giysiler dahil olmak üzere bir dizi moda ürünü aracılığıyla temassız ödeme gerçekleştirme imkanı sunacak.

Digiseq’in mobil kişiselleştirme teknolojisi RCOS, tüketicilerin Android veya iOS akıllı akıllı telefonları ile Curve ödeme hesaplarını giyilebilir cihazlarında güvenli bir şekilde kullanabilmelerini esas alacak.

Kullanıcılar, Digiseq’in Manage-Mii uygulaması ile kartlarını giyilebilir ürünlerine bağlayarak saniyeler içinde etkinleştirerek Curve destekli giyilebilir ödemeleri anında yapabilecek.

Curve’un kurucusu ve CEO’su Shachar Bialick gelişmenin ardından şunları söyledi: “Digiseq ile yaptığımız çalışma, Curve ödemelerini insanların zaten her gün kullandığı giyilebilir teknolojilere getirmemize yardımcı olacak ve herkesin cüzdanındaki – veya yüzüğündeki, bileziğindeki – en tüketici odaklı finansal araç olma misyonumuzu ileriye taşıyacak.”

NOT: En üstteki görsel temsilidir.

KaynakFinextra