Litvanyalı RegTech girişimi Amlyze, tohum öncesi yatırım turunu tamamladı…

Litvanya- Vilnius merkezli RegTech (Regülasyon Teknolojileri) girişimi Amlyze, Practica Capital liderliğindeki 1 milyon dolarlık bir tohum öncesi yatırım turunu tamamladı.

Amlyze, gerçek zamanlı ve geriye dönük işlem süreçleri izleme, müşteri risk analizi, AML ve finansal suçla mücadele teknolojisini aynı pakette sunan bir SaaS platformu.

Kara paranın aklanması ve finansal dolandırıcılığın önlenmesi konularında, Litvanya Bankası-Finansal Piyasa Denetleme Servisi eski başkanı Jekaterina Govina’nın da aralarında bulunduğu deneyimli bir ekibe sahip olduğu kaydediliyor.

Ağırlıklı olarak Baltık Devletleri ve Birleşik Krallık odağında müşteri tabanına sahip olduğu bildirilen girişim, aldığı 1 milyon dolarlık yatırımını uluslararası alanda genişlemek ve yeni temel işlevler sunmak için kullanmayı planlıyor.

Amlyse CEO’su ve kurucu ortağı Gabrielius Bilkštys, “Tecrübeli bir çekirdek ekip oluşturduk… Sektör hakkında derin bakış açısına sahip uzmanlarımız finansal kurumlara artan düzenleyici gerekliliklerini karşılama ve uyumluluk verimliliklerini artırma konusunda yardımcı olmamızı sağlıyor.” Dedi.

Tohum Öncesi Yatırım nedir?

Daha önce resmi finansman turları arasında listelenmeyen Tohum Öncesi Yatırım, bir girişimin faaliyetlerini başlattığı dönemde aldığı yatırımdır.

KaynakFinextra