Insider, QIA ve Esas Holding’den 105 milyon dolarlık yatırım aldı.

Bireyselleştirilmiş ve kanallar arası müşteri deneyimi odaklı pazarlama platformu Insider, QIA ve Esas Holding’den 105 milyon dolarlık yatırım aldı.

Dünyanın en iyi 10 yazılım şirketi arasında gösterilen Insider, daha önceki yatırımları ile birlikte toplamda 274 milyon dolarlık finansmana ulaşmış oldu.

Türk yazılım şirketi Insider’ın Ortağı ve Türkiye Satış/Büyümeden Sorumlu Direktörü Ali Can Kamiloğlu, gelişmeye ilişkin açıklamasında, “105 milyon dolarlık bu yatırımı, Türkiye ve diğer ülkelerdeki şirketlerin satın alınmasında değerlendireceğiz. Türkiye en stratejik pazarlarımızdan biri olduğu için bu hamle oyunun kurallarını tamamıyla değiştirecek” dedi.

Insider CEO’su ve Kurucu Ortağı Hande Çilingir, “…Bu fon, teknolojimizi daha da geliştirmek ve ürün sinerjileri yaratmak için başta Türkiye olmak üzere tüm dünyadaki istisnai ürün şirketlerini satın almak amacıyla kullanılacak. Operasyonel harcamalar için sermaye rezervlerimizi güçlendiren 2022’deki 121 milyon dolarlık D Serisi yatırımımızdan farklı olarak, bu son tur özellikle birleşme ve satın almalar yoluyla inorganik büyümeyi desteklemeye hizmet edecek.” dedi.

1200’den fazla müşteriye sahip olan Insider; Arçelik/Beko, DeFacto, L’Oreal ve Teknosa gibi önemli markalarla çalışıyor…