Robinhood, kredi kartı girişimi X1’ı 95 milyon dolara satın aldı

Robinhood, kredi kartı girişimi X1’ı bünyesine kattı. İşte çarpıcı gelişmeye ilişkin ilk detaylar…

2013’te kurulan hisse senedi uygulaması Robinhood, kredi kartı girişimi X1’ı yaklaşık 95 milyon dolara satın aldı.

Eski Twitter yöneticisi tarafından kurulan X1 (https://x1creditcard.com/), X1 Card isimli paslanmaz çelik kredi kartı ürünü ile tanınıyor.

Satın alımın ardından X1 ekibinin, kurucu ortaklar Deepak Rao ve Siddharth Batra ile birlikte Robinhood’a katılacağı kaydedildi.

X1 Card’ın paslanmaz çelik materyaline ek olarak öne çıkan özelliği kullanıcısının kart limitini belirlemek için kredi puanları yerine mevcut ve gelecekteki gelirlerini kullanması…

Kullanıcılar ayrıca abonelik ödemelerini tek bir tıklamayla iptal edebiliyor, otomatik olarak sona eren sanal kredi kartlarıyla ücretsiz denemeyi otomatik olarak sona erdirebiliyor ve geri ödemelerle ilgili anında bildirim alabiliyorlar.

Ürün ayrıca satın alma işlemlerine makbuz ekleme ve tek seferlik satın alımlar için sanal kartlar oluşturabilme özelliklerine de sahipti.

“Bu satın alım, bizi müşterilerimizin kritik finansal ihtiyaçlarının tamamına hizmet etme hedefimize yaklaştıracak.” diyen 36 yaşındaki Robinhood CEO’su Vlad Tenev (üstte), X1 ile birlikte Robinhood’un müşterilerine kredi erişimi sunabileceğini belirtti.

Öte yandan satın alım sonrasında Robin Hood hisseleri (HOOD) değer kaybetti.

Son olarak X1, geçtiğimiz yıl 25 milyon dolar yatırım almıştı.

KaynakFinextra