Segmentify, Inventram’ın danışmanlığını yaptığı Koç Topluluğu Şirketleri Birinci Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Sabancı Ventures’tan yatırım alarak bugüne kadar aldığı yatırım miktarını 8 milyon dolara yükseltti. 

Türk yazılım şirketlerinin başarılı temsilcilerinden Segmentify, Inventram’ın danışmanlığını yaptığı Koç Topluluğu Şirketleri Birinci Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Sabancı Ventures liderliğinde gerçekleştirdiği yatırım turuyla Türkiye ve globaldeki büyüme yolcuğunda önemli bir gelişmeye imza attı. 

Segmentify yapay zeka teknolojisiyle, online satış yapan markaların ziyaretçilerine kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi sunarak cirolarını artırmalarını sağlıyor. Müşteri Etkileşimi Platformu (Customer Engagement Platform) Segmentify, çıktığı son yatırım turunda, Inventram’ın danışmanlığını yaptığı Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. Koç Topluluğu Şirketleri Birinci Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Sabancı Ventures’tan yatırım alarak bugüne kadar aldığı yatırım miktarını 8 milyon dolara yükseltti.

Yatırım turunun devam ettiğini vurgulayan Segmentify’ın Kurucusu ve CEO’su Murat Soysal, ‘‘Globale açılmış bir Türk teknoloji firması olarak ülkemizin en güçlü şirketlerinden yatırım almış olmaktan dolayı gururluyuz. Bugüne kadar aldığımız yatırımları, müşterilerimizin cirolarını artıracak stratejileri en verimli şekilde hayata geçirmek üzere kullandık. Mevcut teknolojilerimizi ve ürün yelpazemizi geliştirmeyi hiç bırakmadık. Bugünden sonra da aynı amaçla ama daha güçlü bir şekilde hem Türkiye ve hem globaldeki büyüme yolculuğumuza devam edecek olmanın heyecanı içindeyiz’’ dedi.

Son 1 yılda müşteri sayısı 3e katlandı 

Bugüne kadar 40’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde sanal mağazaya hizmet veren Segmentify müşteri portföyünü hızla genişleterek Türkiye’de hizmet verdiği markaların sayısını 3 kat artırdı. Aynı zamanda Doğu Avrupa ve Latin Amerika bölgelerindeki müşteri sayısını da 2 kat artırdı. Soysal; “Türkiye ve globalde çalıştığımız markaların ‘‘Büyüme Partneri’’ olarak konumlanıyoruz. Bu nedenle farklı sektör ve coğrafi bölgelerdeki e-ticaret dinamiklerini yakından takip ediyoruz. Uluslararası uzmanlarla inşa ettiğimiz Excellence Center’ın (Mükemmeliyet Merkezi) oluşturduğu stratejileri markaların ihtiyaçlarını çözecek ve fırsatları yeni satış ve ciroya dönüştürecek pratiklere çözümlere döküyoruz. Bu yaklaşımımız çalıştığımız markaları hem çeşitlilik hem de sayı olarak arttırma konusunda önemli bir etken.”

E-posta pazarlaması Segmentify’ın AI teknolojisi ile buluştu

Müşteri yolculuğunun her adımında çözümler sunmak üzere bu yıl e-posta pazarlaması hizmeti vermeye başladıklarını belirten Soysal sözlerine şu şekilde devam etti:

Teknolojimizi güncel tutma ve hep daha iyisini yapma çabası içindeyiz. Bu hedefe yönelik olarak 2023 yılında kendi geliştirdiğimiz akıllı e-posta hizmetimizi de kullanıma sunduk. Yeni hizmetimiz ile sanal mağazalar eposta kampanyalarını Segmentify’ın yapay zeka teknolojisiyle entegre bir şekilde kullanabiliyor ve her bir müşteriye doğru zamanda o müşteriye özel olarak kişiselleştirilmiş olarak doğru içeriği ulaştırabiliyor. Bu sayede e-ticaret yolculuğunun farklı adımlarındaki müşterilere e-posta da dahil olmak üzere 10’un üzerinden kanaldan omni-channel ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunulması mümkün oluyor.’’