2016 yılında Türkiye’de sağlıklı bir FinTech Ekosistemi oluşturma vizyonu ile kurulan FinTech İstanbul Platformu, yerel ve küresel binlerce haber, makale, video içerik; onlarca fiziksel ve online etkinlik gerçekleştirmiştir. Ayrıca FinTech İstanbul, Türkiye’de ilk FinTech 101, Blockchain 101, Ödeme Sistemleri 101 ve Web3 Stratejileri gibi eğitimleri bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara özel olarak tasarlayarak sektördeki büyük bir eksikliği gidermiştir.

Ülkemizde sayıları hızla artan inovatif FinTech girişimlerinin kurulması, ödeme ve e-para kuruluşların sayısını artması ve diğer kurumların finans sektörüne gösterdikleri yoğun ilgi, gerek FinTech sektörünün, gerekse bankaların ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağı ihtiyacını da artırmıştır. Nitelikli insan kaynağı bulmanın yanı sıra, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda onların yetiştirilmesi de son derece önemli bir konudur.

FinTech İstanbul olarak bu ihtiyaçları uzun yıllardır gözlemlememiz sonucu, eğitimlerimizi sektörün içinden gelen tecrübeli eğitmenlerle karşılama kararı aldık. Böylece sektörde hem yeni çalışmaya başlayanlar ve hem de eski bilgilerini tazeleyerek kendilerini farklı görevlere hazırlamak isteyen çalışanlar açısından önemli bir ihtiyacı gidermek amacıyla 2021 yılından beri eğitim programlarımızı FinTech İstanbul FinTech Akademi çatısı altında toplayarak Türkiye’nin ilk FinTech Akademisini oluşturduk.

Eğitim Yöntemi: Online ama Yüzyüze”

Yüzyüze düzenlediğimiz eğitimlerin yanı sıra, “Online ama Yüzyüze” sloganıyla düzenlediğimiz eğitimler, eğitmenlerle canlı olarak gerçekleşen soru-cevap ortamı ve deneyim paylaşımı yapılabilecek biçiminde gerçekleşmektedir.

Eğitim başlıkları farklı bilgi seviyesine göre içeriğe ve derinliğe (başlangıç, orta ve ileri)  sahip olmaktadır. İhtiyaçlara göre eğitimleri süre olarak yarım gün, tam gün veya çok günlü olarak programlamak mümkün olmaktadır.

Özellikle bankaların Yönetici Adayı Geliştirme (MT) Programları için tasarlanan eğitim başlıkları ile dijital banka olma yönünde ilerleyen bankalar için özel çözümler de üretilmektedir.

40’ın Üzerinde Eğitim Başlığı

FinTech Akademide güncel olarak Açık Bankacılık, Regülasyonlar, Dijital Ürün Yönetimi, E-Ticaret FinTech Çözümleri gibi farklı 18 kategoride, 40’ın üzerinde eğitim başlığı yer almaktadır.

Güncel eğitim kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

FinTech İstanbul FinTech Akademi Eğitim Programları Hakkında Detaylı Bilgi ve Katalog İçin:

akademi@fintechistanbul.org adresinden Reyhan YILMAZ ile görüşebilirsiniz.

FinTech İstanbul Eğitimleri ile ilgili anketimze katılanlar, diledikleri bir akademi eğitimine %30 indirimli olarak katılabileceklerdir.