İçerik oluşturuculara yönelik finansal hizmetlerde lider olarak nitelendirilen Karat Financial, iki önemli gelişmeyle manşetlerde yer aldı.

Karat Financial, son finansman turunda başarılı bir şekilde 70 milyon yatırım aldığını duyurdu. Tura, mevcut yatırımcılar Union Square Ventures, CRV ve GGV’nin önemli katkılarıyla SignalFire öncülük etti. Ayrıca Commerce Ventures, Dreamers VC gibi yeni yüzler ve YouTube, TikTok, Instagram ve Twitch gibi popüler dijital platformlardaki en iyi içerik oluşturucular da katıldı.

Karat Financial, halihazırda 250 milyar dolar gibi muazzam bir değere sahip ve gelişmekte olan yaratıcı ekonomiye odaklanıyor. İçerik oluşturucuların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir dizi bankacılık çözümü sunuyor.

Öte yandan yeni fonun, öncelikle şirketin mevcut finansal hizmetler paketini genişletmesinde kullanılacağı kaydedildi.

FinTech sektörünün tanınmış isimlerinden Eric Wei ve Will Kim tarafından kurulan Karat Financial, bugüne kadar 100 milyon dolardan fazla yatırım aldı.

Ek olarak 70 milyon dolarlık yatırımın yanı sıra Karat Financial, yeni bir kart başlatmak için Visa ile iş birliğine gidileceğini açıkladı.

Eric Wei, “Misyonumuz, içerik oluşturuculara gelişmek ve ölçeklendirmek için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlayarak tek duraklı bir finans merkezi haline gelmek ve böylece en iyi yaptıkları şeye, yani dünya çapındaki izleyicilere ilham veren içerikler oluşturmaya odaklanabilmelerini sağlamak.” Dedi.

SignalFire Ortağı Wayne Hu ise Karat’ın içerik oluşturucuların finansal ihtiyaçlarına hizmet etme konusundaki benzersiz yaklaşımını överek şu ifadeleri kullandı: “Karat’ın içerik oluşturucuların ihtiyaçlarına hizmet etme konusundaki sarsılmaz bağlılığı bizde derinden yankı uyandırdı ve başka kimsenin yapmadığı yeni bir finansal modeli kanıtladılar. Yaratıcı ekonominin hesaba katılması gereken bir güç olduğuna inanıyoruz ve Karat’ın çözümleri – diğer kartların yüksek ücretleri veya yüksek faiz oranları olmadan – onları bu güçlü hareketin ön saflarında konumlandırıyor.”

KaynakFintech Global