Menkul kıymetleştirme işlemlerini uçtan uca teknolojiyle birleştiren TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Regülasyonel Teknolojiler ve Finansal Teknolojiler alanlarında müşterilerine geniş bir yelpazede yapılandırılmış finansal ürünler ihraç etme imkanı sunan TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırım turunu tamamladı. Alanında uzman ekibiyle menkul kıymetleştirme hizmetlerine odaklanan ve ihracatçılara özel işletme sermayesi çözümü sunmak için çalışmalarına devam eden TeamSec’in yatırım turuna birbirinden farklı sektörlerden nitelikli melek yatırımcılar katıldı.

Geleneksel Menkul Kıymetleştirme Hizmetlerini Hem Ülkemizde Hem de Globalde Geride Bırakacak

Yenilikçi teknolojisi ile ülkemizde seküritizasyonun gelişmesine katkıda bulunan TeamSec, global pazarlarda da geleneksel menkul kıymetleştirme hizmetlerini geride bırakmayı hedefliyor. TeamSec uzman ekibi ile yapay zeka destekli ve bulut tabanlı hizmetleri verimlilik, güvenlik ve esneklik sunarak operasyonel etkinliği artırmaya olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra TeamSec, inovatif hizmetler yelpazesi ile kompleks ve uzun seküritizasyon süreçlerini kolaylaştırıyor.

TeamSec tarafından geliştirilen SaaS (Securitization as a Service) ürünü menkul kıymetleştirme işlemlerini uçtan uca dijitalleştiriyor. SaaS, finansal kuruluşların risk ağırlıklı varlıklarının bilançodan çıkarılması ve sermaye yeterlilik oranının yükseltilmesine olanak tanıyor. Finansal olmayan kuruluşların ise işletme sermayesi ihtiyaçları ve borçluluk oranlarının azaltılmasına olanak sağlıyor. Esneklik ve sorunsuz entegrasyona odaklanan TeamSec, müşterilerine yapay zeka ile hangi alacaklarını seküritize edeceklerine karar vermeleri konusunda destek verirken; Özel Amaçlı Fon (SPV) kurulum ve yönetimi, gerçek zamanlı raporlama, muhasebe entegrasyonu, anlık ve toplu API seçenekleri ve hızlı entegrasyon gibi özellikler sunuyor. Bu özellikler, müşterilerin hem regülasyonlara uyumlu olmalarını hem de menkul kıymetleştirme operasyonlarını optimize etmelerini ve böylelikle verimlilik artışı sağlamalarını ve genel iş performansını artırmalarını sağlıyor.

Yatırım Turuyla Birlikte Hedef Global Pazar ve Finans Sektörünün Güçlü Oyuncuları

Bambaşka bir vizyon, misyon ve enerjiyle yola çıkan Teamsec, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de finansal piyasalarda menkul kıymetleştirme konusunda öncü bankalar ve alacağını menkul kıymetleştirmek isteyen özel sektör şirketlerine hizmet veriyor. Aldığı yatırımla birlikte Türkiye pazarında hızla yükselmeye devam eden Teamsec, öte yandan seküritizasyon pazarının güçlü olduğu Amerika, Çin, Avrupa, Kanada ve Körfez Bölgesi’nde ölçeklenmek için tecrübeli ekibini genişletmeyi ve pazarlama aksiyonlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Global pazarlarda adından söz ettirmeye başlayan TeamSec, teknolojinin her yeni gün ortaya koyduğu inovatif hamleleri çalışma modeline ve hizmetlerine entegre etmesiyle uluslararası finans devlerinin yoğun ilgisini şimdiden görmeye başladı.