FinTech sektörü, global ölçekte toplamda 416,3 milyon dolarlık yatırımla görece sakin bir haftayı geride bıraktı. İşte detaylar…

Haftanın gelişmesi şüphesiz siber risk platformu Resilience‘ın D Serisi Yatırım Turu kapsamında ulaştığı 100 milyon dolarlık finansman oldu. Resilience, işletmelerin siber riski değerlendirme ve yönetim şeklini dönüştürmeye odaklı. Intact Ventures liderliğindeki yatırım turunun katılımcıları Lightspeed Venture Partners, General Catalyst ve Founders Fund şeklindeydi.

Küresel siber suçun 2025 yılına kadar 10,5 trilyon dolar seviyesine ulaşması beklenirken şirketin bütünsel platformu Resilience Solution, müşterilere siber risk değerlendirme, ölçme ve yönetim esaslı yenilikçi bir yaklaşım sunarak büyümesini sürdürüyor.
Resilience’ın finansal olarak kanıtlanmış AI sistemi üzerine inşa edilen platform, poliçe sahiplerine risklerini ölçme ve ayrıntılı bir yatırım getirisi analizine dayalı olarak güvenliği optimize etme yetkisi veriyor.

Söz konusu dönemde CyberTech’ler 7 yatırımla öne çıkarken FinTech’ler 3, WealthTech’ler 2, InsurTech, RegTech ve AI odaklı girişimler ise 1’er yatırım turundan başarıyla ayrıldı…

> Daha fazlası için okumaya devam ediniz…

Haftanın diğer öne çıkanları…

Coğrafi açıdan ABD, 6 anlaşmayla ilk sırada konumlanırken İsrail 2 anlaşma yaptı. Hollanda, Hindistan, Singapur, Almanya, Norveç ve Birleşik Krallık merkezli FinTech’ler de 1’er anlaşma gerçekleştirdi.

Afrika merkezli FinTech Moove 76 milyon dolarlık yatırımla dikkat çekti geride kalan haftada. Moove, taşıt kredisi alanına odaklı bir FinTech ve yaklaşık 2 milyon müşteriye sahip.

SaaS/borç tahsilatı platfromu ile tanınan bir başka iddialı FinTech Credgenics, B Serisi Yatırım Turunda 50 milyon dolar finansmana merhaba dedi. Yatırım WestBridge Capital, Accel, Tanglin Venture Partners, Beams FinTech Fund ve sektördeki diğer stratejik oyuncular tarafından yönetildi.

Horizon3.ai 40 milyon ve Lula 35 milyon dolarlık yatırımla 7 Ağustos haftasında yüzü çokça gülen diğer başarılı FinTech’ler arasındaydı…

KaynakFintech Global