XYZ Teknoloji ve Fireblocks, finansal kurumların stratejik planlamasını destekleme odağında birlikte çalışacak…

XYZ Teknoloji ve Fireblocks iş birliği, Türkiye pazarının dijital varlık yönetimi ihtiyaçlarını karşılayacak bir entegrasyon çözümünü esas alıyor. Söz konusu entegrasyonun XYZ Teknoloji’nin bankalar ve finans kurumlarının dijital varlık teknolojisini keşfederek yararlanmasına yönelik çözümler paketi oluşturmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanıyacağı kaydediliyor.

Teknik entegrasyonun ötesinde XYZ Teknoloji ve Fireblocks’un Türk FinTech endüstrisini geleceğe taşımak için dijital varlık geliştirme ve dağıtım konularında finansal kurumlarda stratejik planlamayı destekleme odağında birlikte çalışacağı ifade ediliyor…

Konuya ilişkin açıklamasında Fireblocks Finansal Piyasalar Genel Müdürü Stephen Richardson, “XYZ Teknoloji’nin yazılım paketi, Türkiye’deki denetime tabi finans kurumlarının dijital varlık ürünlerini pazara hızlı ve güvenli bir şekilde sunmalarına olanak tanıyor. XYZ Teknoloji, Fireblocks’un test edilmiş teknolojisinden yararlanacak. Birlikte yüksek düzeyde Türkiye pazarı için güvenli ve dönüştürücü teklifler sunuyor ve bu yöndeki çabaları desteklemekten heyecan duyuyoruz.” Dedi.

XYZ Teknoloji, Kazım Rıfat Özyılmaz ve Emre Çorak (üstte) tarafından 2018 yılında kurulmuş bir FinTech/Regtech şirketi. Geleneksel finans endüstrisi ve blokzincir ekonomisi arasında köprü görevi sağlayacak ürünlere odaklanıyor.

KaynakMarket Watch