İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden Imperial College London ile fintech girişimi FluidAI arasındaki iş birliği duyuruldu. 

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden Imperial College London (Imperial olarak bilinir), FinTech girişimi FluidAI ile stratejik ortaklığının başladığını duyurdu. İş birliğinin gelişmiş yapay zeka (AI) teknolojilerini kullanarak dijital varlık piyasasındaki verimsizlikleri ele almayı ve düzeltmeyi amaçladığı bilgisi paylaşıldı.

Gelişmenin ardından yaptığı açıklamada FluidAI CEO’su Ahmed İsmail, kripto alanında likidite toplamanın önemini vurgulayarak, “Kriptoda likidite toplanması küresel bir mali zorluktur ve bu sorun, FluidAI’nin kuruluşunun nedenini oluşturuyor.” Dedi ve yapay zekanın öneminin altını çizerek ilgili teknolojinin ‘tahmin yoluyla gecikmelerin ortadan kaldırılmasına’ yardımcı olarak piyasada optimum teklif ve satış fiyatlarının sağlanmasına katkı sağlayabileceğini ifade etti.

Hem Imperial College London hem de FluidAI, iş birliklerinin potansiyel sonuçları konusunda iyimser. Öte yandan Birleşik Krallık sınırlarında tesadüf olma olasılığı da bulunan bir gelişme daha yaşandı…

Eş zamanlı olarak Birleşik Krallık hükümeti de yeteneklerin geliştirilmesi hedefiyle yapay zeka çipi geliştirmeye yönelik 100 milyon sterlinlik bir yatırım planı açıkladı. Söz konusu adım, birçok ülkenin sürdürülebilirlik odaklı kaynaklar için yarıştığı küresel trendle uyumlu görünüyor.

Son olarak Imperial College London ile FluidAI arasındaki yeni iş birliğinin dünyada bir ilk olduğu belirtiliyor. Zira iş birliği, yapay zeka odağında kısmen kripto para birimleri tarafından finanse edilen bir FinTech ile küresel olarak tanınan bir üniversite arasında gerçekleşti.

KaynakBlockchain News