SaaS tabanlı risk ve uyumluluk yönetimi şirketi Hyperproof, 40 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz haftanın en büyük yatırımın aktörü 40 milyon dolar ile Hyperproof oldu. Tüm haftadaki global yatırım toplamının 107 milyon dolar olduğu düşünüldüğünde önemli bir miktar olduğuna şüphe yok.

Yatırım turu, hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine olan yoğun ilgisiyle tanınan Riverwood Capital tarafından yönetilirken Toba Capital, katılımcılar arasında öne çıktı.

Gelişmeye devam eden küresel ortamda şirketler yeni tehditler, riskler ve düzenlemelerle karşı karşıya. Düzenleyici kurumlar incelemelerini artırıyor ve şirketlerin hızla uyum sağlaması gerekiyor. Hyperproof bu ihtiyaçlara yönelik çözümler sağlıyor. SaaS tabanlı risk ve uyumluluk yönetimi şirketi, işletmelere risk ve uyumluluk durumlarının panoramik bir görünümünü sunarak kapsamlı yanıtlar sunuyor…

Öte yandan Açık bankacılık odaklı Alman FinTech (alt kategori olarak PayTech) girişimi Ivy, A Serisi yatırım turunda 20 milyon dolar elde etmeyi başardı.

Berlin merkezli PayTech’in A Serisi yatırım turunun, VC Creandum liderliğindeki 7,7 milyon dolarlık tohum yatırımını halka açıklamasından yalnızca 5 hafta sonra gerçekleşmesi dikkat çekti.

Geçtiğimiz haftanın diğer ön plandaki yatırımları 13 milyon dolar ile Cypago (İsrail) ve Singapur merkezli ödeme sistemi sağlayıcısı Qashier’e yönelik 10 milyon dolarlık finansmandı.

Qashier’in kökleri Singapur’da olmakla birlikte, birinci sınıf hizmetlerini başta Malezya, Tayland ve Filipinler olmak üzere birçok Güneydoğu Asya ülkesinde sunduğu biliniyor.

Veriye dayalı kredi verme platformu olan Hindistan/Haydarabad merkezli CredRight’ın da 9,7 milyon dolar topladığını belirtelim.

KaynakHyperproof Blog