CBDC Conference, 3 gün boyunca zengin bir programa sahne olacak…

Yılın CBDC özelinde merakla beklenen etkinliği CBDC Conference, 12 Eylül Salı günü, 09.00 itibarıyla İstanbul’da başladı. 12-14 Eylül tarihleri arasında 3 gün boyunca zengin bir programa sahne olacak etkinlik, sektör paydaşları ile dünya genelindeki merkez bankalarından önemli isimlerin buluşmasına sahne olacak.

CBDC Academy (CBDC Akademisi), konferansın ilk gününün sabahında gerçekleştirildi. CBDC Akademisi’nde katılımcılar, CBDC Conference’a hazırlık yapabilmek için bir dizi paralel atölye çalışmasında CBDC’nin temellerini öğrendi.

FinTech İstanbul’dan Dr. Soner Canko’nun yerinde takip ettiği CBDC Conference’ta ilk gün farklı salonlardaki CBDC Academy programları ile başladı. Giesecke+Devrient’den Polly Bäumler, Severino Sequeira; EMTECH’ten Tunji Odumuboni ve TrustnoteD’den Hanspeter Gier ile Hermann Sterzinger’in sunumları ilgiyle dinlendi.

Devamında 10:35-11.25 arasında “CBDC Academy” kapsamında nChain’den Simit Naik, Ripple’dan Brett Mollin ve James Wallis, IDEMIA’dan Jerome Ajdenbaum ve Hugues Marie’nin sunumları ile devam edildi.

Öğle yemeğinden önce Hollanda Merkez Bankası’ndan Jurgen Spaanderman ile Digital Euro Association’dan Conrad Kraft’ın farklı konferans salonlarındaki sunumları ilgiyle dinlendi.

İlk günün devamındaki oturum ve konuşmacılar şöyle sıralanıyor.

CBDC Conference 2. ve 3. gün programlarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.