Ülke genelinde yolcular, debit kartları, kredi kartları ya da dijital cüzdanları ile tüm toplu taşıma araçlarının ödemelerini yapabilecek.

Londra, New York, Sydney, İstanbul gibi büyük metropollerde halihazırda kullanılan yöntemin, bir ülkenin geneline yayılmasını ilk defa görüyoruz.

Yolculuğu basitleştiren, sürdürülebilirlik ilkesine katkı sağlayan, nakitsiz toplum için önemli bir adım olan bu özelliğin birçok ülkede yaygınlaşması bekleniyor.

Ülkemizdeki güzel bir uygulamadaki son durum için buraya tıklayabilirsiniz.

KaynakLinkedin
Murat Güleç
2006 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Murat GÜLEÇ, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 2007 yılında Bankacılık kariyerine müfettiş yardımcılığı görevi ile başlamış, müfettişlik, bölge müdür yardımcılığı, şube müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Halen Türkiye’nin önde gelen bankalarından birinde Birim müdürü olarak görev yapmakta ve Başkent Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans alanında doktorasını sürdürmektedir. Bankacılık, Finans, FinTech, Teknoloji konu başlıklarında finansal okuryazarlığa katkı sağlama amacıyla makaleler ele almaktadır.