Ekim ayının öne çıkan etkinliklerinden Compliance Day 2023, yoğun ilgi gördü.

Finans teknolojisi çözümlerinde AML yazılımı sağlayıcısı Fineksus’un global çözüm partneri ile birlikte, İstanbul’un finans bölgesinde yer alan Grand Wyndham Istanbul Levent‘te gerçekleştirdiği Compliance Day 2023 etkinliğine ilgi yoğundu. “FinTech ekosisteminin buluşma noktası” FinTech İstanbul, etkinliğin medya partneriydi…

Fineksus CEO’su Ahmet Vefik Dinçer

Bu kapsamda FinTech İstanbul Kurucu Ortağı ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı ile SC Yönetim Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko, günün iki paneline moderatör olarak katılım gösterdiler.

Fintech’leri ve bankaları odağına alan kurumsal etkinliğin panellerindeki keyifli ve bilgilendirici söyleşiler ilgiyle dinlendi.

AML Uyumluluğu, Yaptırımlar ve Regülasyon Teknolojileri ile ilgili temel konuları ele alan yeni teknoloji sunumlar, panel konuşmaları ve etkileşimli oturumları içeren kapsamlı programın panelistleri ise Fineksus CEO’su Ahmet Vefik Dinçer, Fineksus Expert AML Analyst Çağatay Aksoy, AI Manager Emrah Öztürk, Senior Develotment Manager İbrahim Başer ile Fineksus’un global çözüm partnerinden Medina Tadjieva ve Vera Akiotu’nun yanı sıra Ali Rıza Akpınar (Colendi), Ebru Özpolat (Paypole), Erdal Özcan (Ozan Ödeme), Özcan Özaslan (Mevzuat Uyum Derneği) ve Vural Göral (Mevzuat Uyum Derneği) oldu.

Compliance Day 2023’te, finans sektöründeki profesyoneller için Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi gibi çığır açıcı teknolojiler konuşuldu. Ayrıca katılımcılar Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML) Uyumluluğu, Yaptırımlar ve Regülasyon teknolojilerindeki son gelişmeleri keşfettiler.