Garanti BBVA tarafından yayımlanan “Garanti BBVA Kripto” isimli uygulama, kullanıcıların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) varlıklarını saklamalarına olanak tanıyacak.

İlk olarak şirket içi kullanıma açılan uygulama artık iOS platformu üzerinden tüm kullanıcılara açıldı. Bir soğuk cüzdan uygulaması olan Garanti BBVA Kripto, kullanıcıların dijital varlıklarını buraya transfer edebilmesine ve güvenle saklamasına imkân tanıyor.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama kripto para varlıklarını veri ihlallerine, siber risklere ve dijital saldırılara karşı koruyacak. Uygulamanın yüksek güvenlik sağlayan çevrimdışı çoklu imzalı soğuk cüzdan altyapısı sayesinde kripto varlıklarınızı olası saldırılara ve diğer risklere karşı korumanız sağlanıyor. Bununla birlikte müşterilerin güvende hissetmelerini sağlamak ve kripto varlıklarının korunması için sistem altyapısı ve süreçler düzenli olarak teste tabi tutuluyor. Yapılan düzenli sızma testleriyle birlikte müşterilerin yüksek düzeyde güvende kalması sağlanıyor.

Garanti BBVA Kripto uygulamasını kullanmak için bir hesap oluşturmanız ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Daha sonra hesabınızı, 1 TL’lik para transferi ile aktif hale getirebiliyorsunuz.

Garanti BBVA Kripto uygulamasını iOS için App Store’dan indirebilirsiniz.