Avrupa, Amerika ve Avustralya’daki yaklaşık 4 milyon küçük işletmeye ödemeler ve ilgili hizmetler sağlayan FinTech şirketi SumUp, 285 milyon euro değerinde önemli bir yatırım aldı.

Kökleri Almanya’ya dayanan ancak merkezi Londra’da bulunan girişim bu yatırımı, işini organik olarak büyütmeye devam etmek, kart okuyucuları ve diğer satış noktası araçları etrafında daha fazla finansal hizmet başlatmak için kullanmayı planlıyor. Ayrıca şu anda aktif olduğu 36 ülkenin ötesinde daha farklı coğrafyaları da hedefliyor. Girişim şu anda faturalama, sadakat, işletme hesapları gibi özellikler sunuyor.

Sixth Street Growth bu son tura liderlik eden şirket oldu. Önceki destekçiler arasında Bain Capital Tech Opportunities, Fin Capital ve Liquidity Group gibi isimler var. PitchBook verilerine göre SumUp şu ana kadar yaklaşık 1,5 milyar dolar topladı.

Şu anda 11 yaşında olan ve özel ödeme girişimlerinin en büyüklerinden biri olan SumUp, istikrarının bir işareti olarak uzun ömürlülük geçmişine güveniyor.

Sixth Street Growth’un Genel Müdürü Nari Ansari konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “SumUp on yılı aşkın bir süredir sürekli büyüme sağladı ve tamamen yeni ürün kategorilerine ve pazarlara cesurca girdi ve liderlik etti. SumUp’ın büyüme ve verimlilik konusundaki düşünceli yaklaşımıyla birleşen bu geçmiş performans ve inovasyon kültürü, Sixth Street Growth’un yatırım stratejisiyle de uyumludur.” ifadelerini kullandı.

Ekim’de Türkiye’ye 1,18 milyar dolar değerinde uluslararası doğrudan yatırım girişi gerçekleşti

KaynakTechCrunch