HSBC Holdings, yeni bir para transferi uygulamasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

HSBC Holdings, on milyonlarca perakende müşteriyi bir araya getiren Revolut ve Wise gibi FinTech’lerin hâkimiyetine doğrudan meydan okumayı amaçlayan uluslararası bir para transferi uygulamasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Zing adı verilen uygulama, beraberindeki banka kartı ile ilk olarak İngiltere’de piyasaya sürülecek, ardından dünyaya kademeli olarak yayılacak.

HSBC’de Kişisel Bankacılık Birimi CEO’su Nuno Matos konuyla ilgili olarak: “Bu bizim için cesur bir hamle. Zing’in küresel bir hedefi var. Kendimizi, HSBC’nin uluslararası ödemeler stratejisiyle mükemmel bir şekilde bağlantılı olan, uluslararası ödemeler için küresel bir platform olarak kurmak istiyoruz ve bizi çok yakında Asya’da, Orta Doğu’da ve AB pazarlarında göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Uygulama birkaç gün içinde Apple App Store ve Google Play platformunda satışa sunulacak. Bankanın mevcut ücretsiz Global Money hizmetinden farklı olarak HSBC dışındaki müşterilere de açık olacak.

Başlangıçta Zing üyeleri uygulamada 10 farklı para birimini tutabilecek ve uygulama bu para birimlerinde satış noktası dönüşüm ücretleri olmadan dönüşüm oranlarını kilitleme ve yerel gibi harcama yapma olanağı sağlar. Zing ayrıca üyelerin 30’dan fazla para biriminde uluslararası para göndermesine ve dünya çapında harcama yapmasına olanak tanıyacak.

Zing, bankanın FX ve ödemelerden sorumlu başkanı James Allan tarafından kuruldu ve bir e-para kurumu olarak tescil edildi.

HSBC Türkiye, Gelecek İçin Finans projesiyle girişimci gençlerin önünü açtı

KaynakBloomberg