rakamlarla 2023 yılı FinTech İstanbul

Sekizinci yaşına sayılı gün kalan FinTech İstanbul, başarılarla dolu bir seneyi daha geride bıraktı…

2023 yılında 30 kurumsal eğitim gerçekleştirdik. 2’si sektör lideri FinTech 101 Eğitimi olmak üzere toplamda 7 online eğitim düzenledik. Eğitimlerimize 2 bin 600’ün üzerinde kişi katıldı. Bu rakam, bir önceki yıla göre 2 katın üzerinde artışa işaret ediyor. Değerli konuklarımızla birlikte 12 webinar düzenledik. Önceki yıllarda olduğu gibi birçok uluslararası etkinlikte ülkemizi temsil ettik.

FinTech İstanbul B2B Connect Summit, sadece Türkiye’nin değil, global ölçekte öne çıkan fiziksel etkinliği olarak 2023’ün iz bırakanları arasında yer aldı. İstanbul’da 800’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yaptığımız etkinlikte B2B görüşmeler sonucunda 2,5 milyon Euro’yu aşkın potansiyel ticari değer yaratıldı. Ekosistem açısından önem taşıyan bir diğer detay olarak 250 şirketin etkinliğe katıldığını belirtelim.

Fintechistanbul.org’da 2023 yılı boyunca yaklaşık 1500 haber, 150’den fazla makale yayınladık ve on binlerce abonemize 100’ü aşkın e-posta bülteni gönderdik. Bu süreçte bizimle olan ve ekosisteme katkı sağlayan herkese çok teşekkürler.

Haftalık e-posta bültenimize abone olmadıysanız, aşağıdaki bölümü doldurmanız yeterli.

Haftalık e-posta bültenimize abone olabilirsiniz.

    FinTech dünyasında olup bitenler posta kutunuza gelsin    “FinTech Ekosisteminin Buluşma Noktası”

    Beklentilerin yüksek olduğunun farkındayız, destekçilerimizin katkılarıyla büyümeye devam edeceğiz… 2024’te de hedefimiz “FinTech Ekosisteminin Buluşma Noktası” vizyonumuzu eksiksiz biçimde karşılamaya devam etmek. Bu kapsamda daha fazla eğitime, ulusal ve uluslararası etkinliğe, webinarlara imza atıp, en güncel gelişmeleri platformumuza taşıyarak FinTech ekosisteminin gelişimine dinamik katkılarımızı eksiksiz bir şekilde sürdüreceğiz.