2016’da kurulan FinTech İstanbul, sekiz yılı başarıyla geride bırakırken FinTech sektörünün önde gelen markalarıyla gücüne güç katmayı sürdürüyor.

Finansal teknolojiler (FinTech) dünyanın açık ara en çok ilgi çeken ve yatırım alan girişimcilik ve faaliyet alanlarından birisini oluşturuyor. 2016’da ülkemizdeki FinTech oyuncularını bir araya getirme ve ekosistemin sağlıklı büyümesi için gereken yapı taşlarını bir arada toplama amacıyla kurulan FinTech İstanbul, kısa sürede Türkiye’de ekosistemin buluşma noktası haline geldi.

Platform, kurulduğu günden bu yana FinTech ve birçok alanda eğitimler düzenleyerek FinTech İstanbul B2B Connect Summit başta olmak üzere uluslararası konuşmacılarla etkinlikler gerçekleştirerek, uluslararası FinTech Merkezleri ile iş birliği yaparak ve kaliteli içerikler sunarak ekosistemin tüm paydaşlarına fayda sağlamayı sürdürüyor. Sektörün lider kuruluşları ile iş birlikleri yaparak güçlenmeye devam eden FinTech İstanbul’un 2024 yılındaki Destekçileri duyuruldu. Bu kapsamda Fimple, FinTech İstanbul’un yeni dönemdeki Destekçileri arasına katıldı.

FinTech alanında Türkiye’nin buluşma noktası

SaaS mimarisi ve bulut-native mikroservisler üzerine kurulu çözümleriyle finans sektörüne değer katma vizyonuna sahip olan Fimple’ı destekçileri arasına katan FinTech İstanbul; bundan böyle içerik, etkinlik, yayın ve eğitim ana başlıklarında sunduğu faaliyetlerinde yeni destekçilerinin de güçlerini ve deneyimini ekosistemle buluşturacak.

2024 yılında da faaliyetlerine hız kesmeden edeceklerini vurgulayan FinTech İstanbul Kurucu Ortaklarından Prof. Dr. Selim Yazıcı, “Bu yıl sektörün önemli oyuncularından Fimple’ın katkıları ile FinTech alanında değer üretmeye ve FinTech ekosistemini geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda FinTech alanında faaliyet gösteren girişimler, finansal kuruluşlar ve düzenleyici denetleyici kurumlar arasında köprü olma misyonumuzu yerine getirmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

FinTech İstanbul Platformu’nun sunduğu içerik, etkinlik, yayın ve eğitim çalışmaları fintechistanbul.org web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir, ekosisteme dair düzenli özetlere ulaşmak için ücretsiz e-posta bültenine abone olabilirsiniz.

Fimple Hakkında

Fimple, 2022 yılında kurulan ve finans sektöründe bulut tabanlı ana bankacılık çözümleri sunan bir teknoloji şirketidir. İstanbul’da bulunan 3 ofisi ve Londra’daki merkezi ofisi ile toplamda 4 farklı lokasyonda faaliyet gösteren şirket, 70’ten fazla uzman çalışanıyla global bir ekibi temsil etmektedir. Fimple, SaaS mimarisi ve bulut-native mikroservisler üzerine kurulu çözümleriyle finans sektörüne değer katma vizyonunu sürdürmektedir. https://fimple.co.uk/