JP Morgan Chase, ağına yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımın bir parçası olarak önümüzdeki üç yıl içinde 500 yeni şube açacak.

Halihazırda ABD’deki en büyük şube ağına sahip olan Chase, düşük-orta gelirli ve kırsal topluluklar da dahil olmak üzere birçok yeni pazara girecek ve Boston, Charlotte, Philadelphia, Minneapolis gibi yerlerde varlığını genişletmeye devam edecek.

Bankacılık devi ayrıca 2027 yılına kadar mevcut 5000 şubesinin yaklaşık 1700’ünü yenileyecek ve 3500 çalışanı işe alacak.

Müşteriler dijitalleştikçe birçok banka şube ağını dağıtırken JP Morgan, son beş yılda 25 yeni eyaletteki 400 lokasyona 650 şube ekledi.

Chase Tüketici Bankacılığı CEO’su Jennifer Roberts konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Her gün yaklaşık 900.000 kişi çek bozdurmak, para yatırmak veya uzmanlarımızdan biriyle hayatlarını etkileyebilecek önemli bir mali karar hakkında konuşmak için Chase şubesine gidiyor. Bu yatırım, bugün, yarın ve gelecek yıllarda hizmet vermeyi hedeflediğimiz toplulukların benzersiz ihtiyaçlarını yansıtan şubelere sahip olmaya devam edebileceğimiz anlamına geliyor.

Banka ayrıca toplum merkezi şubelerini de genişletiyor ve bölge sakinlerinin finansal sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmaya odaklanan toplum yöneticilerini işe alıyor. Bu şubeler, bankacılık konusunda tarihsel engellerle karşılaşan topluluklarda, genellikle Siyah, Hispanik ve Latin nüfusun yoğun olduğu kentsel alanlarda yer alacak.

KaynakFinextra