Girişimcilerin ve işletmelerin şirket kuruluşundan vergi süreçlerine kadar tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayan online platform Mükellef’in Müşteri Deneyimi Direktörü Murat Tortopoğlu oldu.

Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere ve Estonya üzerinden Avrupa Birliği’nde küçük ve orta büyüklükteki işletmelere, şirket kuruluşundan vergilendirmeye kadar olan süreçte ürün ve hizmetler sunan Mükellef, ekibini deneyimli isimlerle genişletmeyi sürdürüyor. Mükellef’e Müşteri Deneyimi Direktörü olarak atanan Murat Tortopoğlu; şirketin müşteri deneyimini geliştirme, platform etkileşimlerini iyileştirme ve uzun vadeli müşteri bağlılığını güçlendirme görevini üstlenirken, aynı zamanda Ürün Yönetimi ve Müşteri Başarısı ekiplerini de yönetecek.

Murat Tortopoğlu kimdir? 

 Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans, Özyeğin Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Murat Tortopoğlu, bu zamana kadar girişimcilik ekosisteminde etkin bir  rol üstlenmiştir. Kariyer yolculuğunda Turkcell ve Başak Hayat Sigorta’da inovasyon yönetimi, sistem, iş analistliği ve proje yönetimi görevlerinde bulunan Tortopoğlu, ODTÜ Teknokent’in hızlandırma ve kuluçka programlarının yöneticiliğini yapmanın yanında Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası hızlandırma programının kuruluşunda görev aldı. Girişimcilik programlarına sağladığı desteklerde; pazara giriş, ürün konumlandırma, iş geliştirme, pazarlama, satış süreci konularında eğitim ve danışmanlıklar veren Tortopoğlu; Evreka, Foriba, Kuartis Med gibi girişimlerde de aktif roller üstlendi.  Murat Tortopoğlu, Şubat 2024 itibarıyla Mükellef’in Müşteri Deneyimi Direktörü oldu.