Mastercard, bankaların uygulamalarına ekleyebilecekleri açık bankacılık destekli bir abonelik yönetimi aracı başlattı.

Mastercard tarafından yapılan bir araştırmaya göre, insanların %73’ü abonelikleri tanımlamalarına, takip etmelerine, iptal etmelerine veya yenilemelerine yardımcı olacak bir araçla ilgileneceklerini söylüyor ve %60’ı böyle bir araç konusunda bankalarına güveniyor.

Bu bağlamda Akıllı Abonelikler özelliğini duyuran ödeme devi, Finicity tarafından sağlanan Mastercard’ın açık bankacılık teknolojisini kullanarak birden fazla hesabı tek bir merkezi merkeze bağlayacak.

Banka müşterileri bu araç sayesinde aboneliklerini iptal edebilir, duraklatabilir ve devam ettirebilirken aynı zamanda bireysel harcama analizi, harcama kategorizasyonu ve kişiselleştirilmiş teklifler alabiliyor. Mastercard, teknolojinin bankalara da fayda sağladığını, sadakati ve etkileşimi artırmaya yardımcı olduğunu söylüyor.

Sistem şu anda ABD’de pilot olarak uygulanıyor ancak bu yıl diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor.

Mastercard Veri ve Hizmetler Başkanı Raj Seshadri konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Ne kadar çok hizmet için ödeme yaparsanız yapın, bu yinelenen abonelikleri yönetmek basit ve sorunsuz olmalı. Akıllı Abonelikler bu içgörüden hareketle hem bankaların hem de tüketicilerin talep ettiği zahmetsiz etkileşim standartlarını karşılıyor. Ve bu standartlar karşılandığında, başarının gerçek ölçütü sadakattir.

KaynakFinextra