29 Nisan 2024’te başlayacak olan FinTech 101 Eğitimi, geleceğiniz için doğru karar…

Araştırmalara göre genç nesil, ebeveynlerinin kendi yaşlarındaki haline göre daha az kazanıyor. Tahmin edilenin çok ötesinde bir argüman gibi görünebilir ama ABD’de 80’lerin başı ve 90’ların sonu arasında doğan nüfusun ortalama yıllık geliri koronavirüsten önce 35 bin dolardı. Şaşırtıcı ama bu yaş aralığının çalışan anne-babası, 30’lu yaşlarındayken yaklaşık 2 kat daha fazla kazanıyordu (yılda 70 bin dolar).

Türkiye’deki yaş aralıkları incelendiğinde Y kuşağı ve Z kuşağı gibi nispeten ‘genç’ nesillerin ağırlıkta olduğu açık. Burada söz konusu kuşakların dünyanın birçok ülkesine kıyasla ebeveynlerine göre daha az gelire sahip olduğu çıkarımı sıra dışı değil. Altını çizelim; bu ülkesel ya da bölgesel bir faktör değil, global bir sorun.

Göreceli karşılaştırmalara devam edelim: ABD’de nüfusun yüzde 70’e yakınının bankadaki toplam birikimi 1000 doların altında. Yani işten çıkarılma ya da gelir akışlarının kesintiye uğradığı herhangi bir senaryo doğrudan geçim sıkıntısı ile yüzleşmelerini beraberinde getiriyor. Amerikan dizilerindeki işten çıkarılan kimsenin “kirayı nasıl ödeyeceğim” diye kara kara düşündüğü sahneleri aklınıza getirin, altında yatan neden bu, herkes ucu ucuna geçiniyor. Türkiye’de de koşullar benzer…

Dünyada geçmiş nesillere kıyasla daha az kazanç ve yaygın gelir sıkıntısı faktörleri mevcut. Üstelik bu can sıkıcı ‘ortak noktalar’ Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde her geçen yıl daha da derinleşiyor…

Bir önceki güne göre daha fazla stres ve kaygının son yıllardaki olağanüstü tırmanışının altında yatan nedenlerden biri de gelirlerle ilgili problemler. Özellikle Y ve Z nesli, genel bir -geçimde zorluk- sarmalının etkisi altında ve buradan çıkmak için atılacak adımlar, mali zorlukları geride bırakmak ve güneşin harikulade bir açıda olduğu konfor havuzunda kulaç atmak anlamına geliyor.

Ticaret, çağların çok ötesinden beri zengin olmanın anahtarı olarak kabul edilir. Bu kapsamda 250 yıl önceki yerleri tozlu pazarlarda baharat satmak gibi parlak fikirlerin yeri günümüzde dijital ‘pazarlardaki’ cesur adımlara bırakıldı. Buradaki kelime oyunu bir şaka sayılmaz; dijital, sayısız gelir odağıyla sanal ve uçsuz bucaksız bir pazar zira ve yeni fikirlerin tam da burada büyük fark yarattığına şüphe yok.

Burada mantıksal çıkarımlar değil ama belki de ‘kaçış noktaları’ akla gelebilir. “Çalışıyoruz, yoruluyoruz, -ek iş mi, yeni bir kariyer mi dedin- daha fazlası için gücümüz yok” belki de en yaygın sav. ‘Herhangi bir eylemde bulunmuyor olmak ve âtıl bir ruh hali’ de harekete geçilerek geriye itilmesi gereken acil sorunlardan biri bu noktada. Peki gerçekten tüm çıkış yolları kapalı mı?

Lütfen biraz daha zorlayın zihninizi…

Seçenekler olmalı?

Evet var…

Çıkış yolları olasılıkların en iyi yönde artırılması ile belirginleşir…

Öne çıkan olasılıklardan biri ise sektör lideri online eğitimler…

VE SEKTÖRÜN LİDER PLATFORMU FinTech İstanbul Akademi’de birçok eğitim var…

Bunlar arasındaki 2016’dan beri her yıl aralıksız devam eden FinTech 101 Online Eğitimi, geleceğiniz için en doğru karar olabilir.

FinTech, modern çağın öne çıkan sektörlerinde ilk sıralarda konumlanıyor. FinTech eğitimi ile yepyeni olasılıklara kapı aralayabilir, etkin adımları ile ilham veren bir girişimciye dönüşebilir veya FinTech 101 eğitimi almış bir birey olarak sektöre dahil olabilirsiniz.

Evet, ürün ve hizmetlere odaklanan etkin platformlar oluşturabilir veya kariyerinize yepyeni bir tam zamanlı pencere açabilirsiniz.

Yetişmiş insan gücünün büyük önem taşıdığı FinTech sektörüne girebilirsiniz.

Sonsuz fırsatlar ve belki de daha fazlası için siz de FinTech 101 Eğitimine katılın.

Eğitimler 29 Nisan 2024’te başlıyor

Gecikmeden, şimdi harekete geçin…

Detaylı bilgi ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.