ikas, Dünya Bankası kuruluşu olan IFC ve Re-Pie Portföy liderliğindeki Seri A yatırım turunda 20 milyon dolar aldı.

KOBİ’lere e-ticaret ve e-ihracat çözümleri sağlayan Ankara merkezli ikas, Seri A yatırım turunda 20 milyon dolar fon elde etti. Yatırım turu, Dünya Bankası kuruluşu olan IFC ve Re-Pie Portföy liderliğinde gerçekleşti.

2018’de Mustafa Namoğlu, Ömercan Çelikler, Tugay Karaçay ve Umut Ozan Yıldırım tarafından kurulan ikas, satış/POS, ürün/mağaza yönetimi, çoklu şube, raporlar, donanım/platform, e-ticaret altyapısı gibi konularda KOBİ’lere yönelik çözümler sunuyor.

ikas CEO’su Mustafa Namoğlu yatırımla ilgili olarak, “Yeni finansmanı tamamen yurt dışı büyümemizi hızlandırmak amacıyla kullanacağız. Bu yatırım turu bizi oldukça heyecanlandırsa da yolun hâlâ çok başında olduğumuzu ve yapacak pek çok işimiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ikas olarak en büyük amaçlarımızdan bir tanesi, ekibinin yaş ortalaması sadece 28 olan bu genç Türk şirketinin, yurt dışında da neler yapabileceğini herkese göstermek. Bu yolda bize güvenen, başta ikas kullanıcıları olmak üzere ekibimize, yatırımcılarımıza ve tüm destekçilerimize minnettarız.” dedi.

Ek olarak ikas, blog platformunda aşağıdaki paylaşımı yaptı:

“Sizlere harika bir haberimiz var!

ikas olarak, Türkiye’den çıkmış en başarılı teknoloji şirketi olma hayalimize bir adım daha yaklaştık.

Seri A yatırım turunda, Dünya Bankası kuruluşu olan IFC ve Re-Pie Portföy liderliğinde 20 milyon dolarlık bir yatırım aldık!

ikas olarak, e-ticaret dünyasında öncü bir rol üstlenmek ve kullanıcılarımıza en iyi deneyimi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Aldığımız bu yatırım ile Türkiye’den sonra Avrupa’da da aynı başarıyı sürdürmek istiyoruz.

Bu yolculukta, hikayemizin bir parçası olan herkese teşekkürler!

Hayalimizi paylaşan ve bize inanan; değerli kullanıcılarımız, iş ortaklarımız, yatırımcılarımız ve ekibimiz ile birlikte daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.”