Global ölçekte mobiliteyi güçlendirmesiyle tanınan FinTech şirketi TransferGo, Taiwania Capital’den 10 milyon dolar yatırım aldı.

TransferGo, Tayvan’ın önde gelen risk sermayesi şirketlerinden Taiwania Capital’den 10 milyon dolarlık yatırım aldı. Söz konusu stratejik yatırımın, Londra merkezli uluslararası para transfer şirketi TransferGo’nun Asya-Pasifik pazarındaki varlığını güçlendireceği kaydedildi. Ayrıca yatırımın yeni ürün geliştirmelerinin yanı sıra küresel olarak daha adil, kapsayıcı finansal hizmetler sunmayı ve şirketin ürün geliştirme/müşteri değer önermelerini genişletmeyi amaçladığı belirtildi.

“Müşterilerimize daha fazla değer sunmak için yatırım yapmaya devam edeceğiz…”

Yatırım, son 2,5 yılda yüzde 50 artan gelirleri ve 2023’teki kârlılığı ile dikkat çeken TransferGo için önemli bir ana işaret ediyor. Konuya ilişkin açıklamasında TransferGo Kurucu Ortağı ve CEO’su Daumantas Dvilinskas, “Son yatırım, şirketimiz için yeni bir sayfa açıyor ve insanlara daha adil finansal hizmetler için daha fazla fırsat sunarak Asya-Pasifik’te büyümemizi hızlandırmamızı sağlıyor” diyerek şöyle devam etti:
“Ürün geliştirme alanımızı genişletmek ve dünya çapındaki müşterilerimize daha fazla değer sunmak için yatırım yapmaya devam edeceğiz. Sorunlu sermaye piyasası koşulları dikkate alınarak şirketimizin değerlemesinin iki katına çıkarılması, güçlü iş modelimizi doğruluyor ve bizi dünya çapında en hızlı büyüyen tüketici finansmanı hizmet markaları arasında konumlandırıyor.”

Yüksek müşteri memnuniyeti sunan mobil uygulaması ile tanınan şirket, 5 üzerinden 4,7 gibi yüksek bir puana sahip. Ek olarak TransferGo, geçen yılki zorlu piyasa koşullarına rağmen iş gücünü yüzde 30’un üzerinde artırarak dikkatleri üzerine çekmişti.

KaynakFinTech Baltic