ABD merkezli kredi kartı girişimi Petal, Empower Finance tarafından satın alındı.

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında aldığı 35 milyon dolarlık yatırımla haber sayfalarımıza konuk olan Petal, bu kez exit haberi ile gündeme geliyor. Bu kapsamda ABD merkezli kredi kartı girişimi Petal, Empower Finance tarafından satın alındığı duyuruldu.

Finansal detayları açıklanmayan Petal anlaşması, Empower’a ABD kredi kartı sektöründe iddialı bir yer kazandırıyor.

2016 yılında kurulan Empower, ABD ve Meksika’da tüketicilere kredi sunmak için gerçek zamanlı nakit akışlarını, makine öğrenimini ve geleneksel olmayan veriler kullanan yenilikçi bir FinTech.

Öte yandan Empower Finance’in Filipinler merkezli Cashalo’yu da bünyesine kattığı açıklandı. Böylelikle şirket, Güneydoğu Asya pazarına girmiş oluyor.

Gençleri ve finansal açıdan yetersiz kimseleri hedefleyen Petal, kredi kartı verirken geleneksel kredi puanlarını baz almıyor. Bunun yerine bankacılık geçmişini analiz eden ve kredi itibarını gelir, harcama ve tasarrufa dayalı olarak ölçen tescilli bir teknoloji kullanıyor.

Son olarak Petal’ın satışa sunulduğuna dair haberler ilk kez geçtiğimiz Kasım ayında çıkmıştı, daha yakın zamanda ise Empower Finance ile görüşüldüğü iddiaları basına yansımıştı.

KaynakFinextra