Tokenleştirme platformu Huma Finans ile finansal kurumlar için ölçeklenebilir likidite sağlayan küresel bir işlem hizmetleri platformu olan Arf, şirketlerin küresel blok zinciri destekli finansal hizmetleri genişletmek için birleştiklerini duyurdu. 

Birleşme ile ilgili olarak Arf’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ali Erhat Nalbant, “Arf, önümüzdeki on yıl içinde evrensel olarak daha erişilebilir ve milyarlarca kişi tarafından kullanılabilecek bir finansal sistemin temelini atmak amacıyla kuruldu” dedi. “Likidite platformumuzu Huma’nın gerçek dünyadaki varlığa dayalı blockchain protokolü ile entegre etmek için Huma’ya katılmanın heyecanını yaşıyoruz, ve finans kurumlarının onchain şeffaflığı ve tam uyumluluk ile blockchain vaadini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.”

Huma Finance’in kurucu ortağı ve eş CEO’su Erbil Karaman, “Huma’nın misyonu, blockchain teknolojisinin gerçek dünyadaki etkisini arttırmaktır” dedi. “Dünya çapında yaklaşık bir milyar insan uluslararası ödemelere bağımlı durumda ve bu rakamın, dijital ortamda çalışan daha fazla insan da dahil olmak üzere birçok faktör nedeniyle artması bekleniyor. Arf ile birleşerek hızlı, şeffaf ve erişilebilir likidite çözümleri için altyapı sağlayarak finansal kapsayıcılık üzerinde daha büyük ve somut bir etki yaratmayı umuyoruz.”

Huma Finans Hakkında:
Seri girişimciler, fintech ve kredi uzmanları tarafından kurulan Huma Finance, gerçek dünyada etki yaratan lider tokenizasyon platformudur. Huma platformu, Mayıs 2023’teki lansmanından bu yana sınır ötesi ödeme finansmanı, tedarik zinciri finansmanı, yeşil finansman ve mikro kredilendirme alanlarında yenilikçi çözümleri güçlendirmiştir.

Arf Hakkında:
Arf, finansal kurumlara ölçeklenebilir likidite sağlayan küresel bir işlem hizmetleri platformudur. Arf’ın yenilikçi yaklaşımı, PAY360’ın “En İyi Kredi Verme Girişimi” ödülünü kazandırdı ve FXC Intelligence tarafından “En Çok Gelecek Vaad Eden 30 Sınır Ötesi Ödeme Şirketi” arasında yer almayı sağladı. Merkezi İsviçre’de bulunan Arf, VQF Finansal Hizmetler Standartları Birliği’nin üyesidir.