Bütünleşik finans sağlayıcısı Param, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçları açıkladı. 

Bütünleşik finans sağlayıcısı Param; ParamKart ve ParamPOS ürünleriyle iddialı büyüme oranlarına ulaşarak fintek ekosistemindeki konumunu sürdürüyor. 2024’ün ilk çeyreğinde ParamKart ile gerçekleşen işlemlerin hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 93 artarak 6,5 milyar TL’ye yükseldi. ParamPOS’un işlem hacmi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 320 artarak 78,5 milyar TL oldu.

ParamKart ile yapılan işlem adedinde geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 8, işlem hacminde ise yüzde 93 oranında büyüme sağlandı. 

ParamKart ile 2024 yılının ilk çeyreğinde yapılan harcamaların büyük çoğunluğu, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi İstanbul’da gerçekleşti. 

ParamPOS işlem hacmi ilk çeyrekte 78 milyon TL oldu  

Düşük komisyon oranıyla dünyanın her yerinden ödeme alma ve ertesi gün tahsilat imkânı sunan ParamPOS’un 2024’ün ilk üç ayındaki işlem hacmi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 320 artarak 78 milyar TL’yi aştı. Türkiye’nin lider POS çözümü ile yapılan işlem adedi ise yaklaşık yüzde 96 artış göstererek 78 milyon TL’ye yaklaştı. ParamPOS aracılığıyla 2024’ün ilk çeyreğinde en çok  harcama 29 Şubat Perşembe günü yapıldı. ParamPOS aracılığıyla 2024’ün ilk çeyreğinde yapılan işlemlerin yüzde 29’u taksitli, yüzde 71’i tek çekim olarak gerçekleşti.

“Yeni rekorlara ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.”

Param’ın 2024 ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Param Kurucusu ve CEO’su Emin Can Yılmaz, şunları söyledi: “2023’te gerek ParamPOS işlem hacmiyle gerekse ParamKart kullanıcı sayımızla ve işlem adediyle rekorlar kırarak sektördeki öncü konumumuzu pekiştirmiştik. 2024’ün ilk 3 ayında da bir kez daha yeni rekorlara ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. İlk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre ParamKart ile yapılan işlem hacimleri 2 kat, ParamPOS ile yapılan işlem hacimleri ise 4 kat arttı. Bu başarı, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla aramızdaki sağlam güven bağının bir yansıması ve aynı zamanda Param ailesindeki her bir ekip arkadaşımın gösterdiği üstün özverinin bir sonucudur. Bu ivmeyi koruyarak, gelecek çeyreklerde de hem işletme odaklı hizmetlerimizle hem de son kullanıcıya yönelik çözümlerimizle sektördeki liderliğimizi pekiştirmeye ve daha da ileri taşımaya kararlıyız.”