Prof. Dr. Selim Yazıcı moderatörlüğü ile gerçekleştirilen “Emeklilik Gözetim Merkezi-EGM” başlıklı webinarımızın konuğu, kısa adı EGM olan Emeklilik Gözetim Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Hicran Aktaş Coşar oldu.

Yaşlanma”, önümüzdeki dönemde ülkelerin yüzleşmek ve çözüm üretmek zorunda oldukları en önemli risklerden biri. Bu noktada özel emeklilik sistemlerinin gelişimine/büyümesine katkıda bulunan, ayrıca katılımcıların hak ve menfaatlerini koruyan Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM), büyük önem taşıyor.
Ülkemizdeki en etkili kamu görevi yapan kurumlardan biri olan EGM’nin Yönetim Kurulunda emeklilik şirketleri, Bakanlık ve SEDDK temsilcileri ile kamu temsili de bulunuyor.

Peki Türkiye’de öne çıkan konulardan biri olan bireysel emeklilik sistemi (BES) neden önemlidir, EGM neler yapar, geleceğe dair beklentileri/stratejileri nelerdir gibi merak edilen sorular, Prof. Dr. Selim Yazıcı moderatörlüğünde EGM Genel Müdür Yardımcısı Hicran Aktaş Coşar tarafından yanıtlandı.

Webinarda EGM tarafından finteklere yönelik hazırlanan online anketin detayları tüm yönleri ile konuşuldu.

Bu kapsamda 16 milyondan fazla katılımcısı olan, 20 senelik geçmişi ile 30 milyar dolara yaklaşan fon büyüklüğüne ulaşmış olan EGM, FinTech kuruluşları ile işbirliğini geliştirmek için açık çağrı yapıyor. Buraya tıklayarak ankete katılabilirsiniz. 

“Emeklilik Gözetim Merkezi” webinarının tamamını YouTube kanalımız üzerinden izleyebilirsiniz.