Global düzeyde yılın en önemli etkinlikleri arasında gösterilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen FinTech Istanbul B2B Connect Summit, metrikleriyle dikkat çekti. Etkinlik, 8,5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer yarattı. İşte detaylar…

9 Mayıs 2024’te Wyndham Grand Levent’te ekosistemin yoğun katılımı ile gerçekleşen FinTech Istanbul B2B Connect Summit’in metrikleri kamuoyuyla paylaşıldı. FinTech ve e-ticaret ekosisteminin paydaşlarının katılım gösterdiği etkinliğin sayısal sonuçlar arasında 8,5 milyon Euro’luk (yaklaşık 297 milyon TL) potansiyel ticari değer yaratması öne çıktı.

427 şirket katıldı ve 1824 adet B2B odaklı eşleşme gerçekleşti

FinTech ve e-ticaret ekosistemini bir araya getirerek katma değeri ve ticari potansiyeli yüksek iş birliklerinin doğmasına katkı sağlayan FinTech Istanbul B2B Connect Summit’e toplamda 427 şirket katıldı. Bu doğrultudaki B2B eşleşme sayısı 1824 olarak kayıtlara geçti.

Her bir eşleşmenin ticari değeri 4.650 Euro ve yaratılan toplam ticari değer ise 8,5 milyon Euro oldu.

7 ay önce ilki düzenlenen etkinliğin 2,5 milyon Euro potansiyel ticari değer yarattığını ve katılan şirket sayısının 215 olduğunu hatırlatalım.

Yapay zeka destekli B2B matchmaking teknolojisi ile fiziksel ve online katılımla gerçekleşen etkinliği 1000’in üzerinde katılımcı takip etti.

Gerek fiziksel gerek online yapılan B2B eşleşme seansları ile dünyanın dört bir yanından katılımcılar ile 10.000 dakikanın üzerinde katma değerli iş birliği odaklı görüşme yapıldı.

 

 

FinTech Istanbul B2B Connect Summit yoğun ilgi gördü

Etkinlik dünyasında yenilikçi bir konseptle tasarlanan ve sektör paydaşlarını buluşturan Fintech İstanbul B2B Connect Summit’e global ölçekte yoğun bir katılım oldu.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı ve Oniki CEO’su Ziya Kızıltan’ın açılış konuşmalarını yaptığı etkinlik, 2023’teki başarısının ardından 2024’te hız kesmedi.

FinTech İstanbul B2B Connect Summit etkinlikleri önümüzdeki dönemde de devam edecek.