Mastercard’ın Start Path programına kabul edilen 5 yeni kripto para ve blockchain girişimi açıklandı. İşte detaylar…

Mastercard, birçok farklı başlıktaki Start Path programının kripto para ve blockchain odaklı girişimlere yönelik bölümü ile ilgili önemli bir gelişmeyi paylaştı. Bu kapsamda Start Path programına kabul edilen 5 yeni kripto para ve blockchain girişimi açıklandı.

Söz konusu girişimler kripto ödeme kartları sunan Fransız Kulipa, tokenizasyon çözümleri odağındaki İngiltere merkezli Parfin, Singapur’dan gerçek dünya uygulamaları için merkezi olmayan dijital altyapılar geliştiren Peaq, ABD’den Triangle ve Belçika’dan Web3 platformu Venly oldu.

Start Path, yeni ortaya çıkan sektörlerdeki genç girişimleri desteklemek için başlatılan kapsamlı bir girişim programı ve söz konusu 5 girişim de programın blockchain-kripto versiyonun en yeni üyeleri durumunda.

Girişimlere kapsamlı destek

Bu noktadaki 5 yeni üye, ödeme şirketinin dünya çapındaki yeni girişimlerle gelecekteki blockchain ve dijital varlık kullanım örneklerini keşfetme çabalarının bir parçası olacak. Peki Start Path’in yeni girişimlerini neler bekliyor?
Özetle katılımcılar, dört aylık sanal program aracılığıyla iş birliği, özel eğitim ile birlikte Mastercard müşterilerine ve kanallarına erişim şansına sahip oluyor.

Daha fazla detay için: https://www.mastercard.com/global/en/business/fintech/fintech-programs/startpath.html

2021 yılında aktif edilen Start Path; 4 yıldır fintech, açık bankacılık, küçük işletmeler gibi başlıklarda çok sayıda girişimi destekliyor.