Lydia, Apple Store’un Genius Bar konseptinden ilham alarak Paris’te fiziksel bir şube kurmak istiyor…

Fransa’da son dönemin adından sıkça söz ettiren FinTech’lerinin başında geliyor Lydia. Şimdi de bu başarılı mobil ödeme uygulaması, Apple Store‘un ünlü Genius Bar konseptinden ilham alarak Paris’te fiziksel bir banka şubesi kurmayı planlıyor.

Kurumsal hedefinin ise daha kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunmak olduğu kaydediliyor. Bu kapsamda Lydia’nın hazırlıklarını sürdürdüğü fiziksel şubesi ile kullanıcılarına tıpkı Apple’ın Genius Bar’larında olduğu gibi uygulamalı yardım ve rehberlik sunmak istediğini belirtelim…

Apple’ın Londra’daki Apple Store mağazasında yer alan Genius Bar’ından bir görünüm.

İddialı hedefler…

Dijital olarak deneyimlenen bir platformun müşterileri ile fiziksel temas kurmak istemesi anlaşılabilir, ancak bu konuda farklı detaylar da var. Zira iddialı FinTech, önümüzdeki süreçte kullanıcılarının karşısına Sumeria adını alacak yeni ve kapsamlı bir mobil bankacılık platformu ile çıkacak.

Bu amaçla 100 milyon dolarlık bir fon ayırdığı duyurulan Lydia’nin önümüzdeki üç yıl içinde 400 personeli işe almayı planladığı da gelen bilgiler arasında. Sumeria’nın (Sümer adı, MÖ 4000-2000 yılları arasında Irak’ın güneyinde yaşamış önemli bir uygarlığı temsil ediyor), iddialı büyüme hedeflerine sahip olduğu ve önümüzdeki 3 yıl içinde 5 milyon müşteriye ulaşmayı hedeflediği ifade ediliyor.

Bu arada Lydia‘nın Türkçe karşılığı da Lidya.
Lidya, Anadolu’da Tunç Çağı’nın sonlarından başlayarak MÖ 6. yüzyıla kadar hüküm süren medeniyetinin merkezini oluşturan tarihi bölge.

Bir e-para kurumuna dönüşen Lydia’nın ödeme uygulamasının yanı sıra kapsamlı bir finansal hizmetler paketiyle şu anda 8 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Girişim, ödeme uygulamasının geliştirilmiş bir P2P platformuna geçmesiyle tekliflerini yeniden yapılandırıyor. Yeni hedefleriyle de FinTech dünyasında dikkat çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

KaynakFintech.Global