Papara, Pakistan merkezli SadaPay’i satın aldı. İlk kez FinTech İstanbul’un geçtiğimiz Şubat ayında duyurduğu ikili görüşmeler nihayete erdi. Papara tarafından yapılan resmi duyuru şu şekilde:

“Küresel genişleme stratejimiz doğrultusunda önemli bir adım daha atarak Pakistan merkezli SadaPay’in yüzde yüz hissesini satın aldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu satın alma ile Avrupa’dan sonra Orta Doğu ve Güney Asya pazarına giriş yaptık.

Brandon Timinsky tarafından 2019 yılında kurulan, rekor sürede 1 milyon kullanıcıya ve yıllık 1,5 milyar dolar ödeme hacmine ulaşan SadaPay, dünyanın en hızlı büyüyen elektronik para kuruluşları arasında yer alıyor. Mastercard iş birliğiyle Orta Doğu ve Asya (MEA) bölgesindeki ilk numarasız banka kartını kullanıma sunan SadaPay, Pakistan’da finansal dönüşümün öncüsü konumunda. SadaPay, kuruluşundan bu yana, Recharge Capital ve Kingsway Capital liderliğindeki iki turda 20 milyon dolar yatırım aldı.

Son yıllarda ülkede gerçekleşen en önemli fintech yatırımı olan bu satın alma ile SadaPay’in yenilikçi ve cesur atılımlarını, Papara’nın güçlü teknolojisi, kullanıcı odaklı yaklaşımı ve iş bilgisi ile güçlendirerek SadaPay’in bölgenin en önemli fintech oyuncusu haline gelmesini hedefliyoruz.

Güçlü teknolojimizi, bilgi birikimimizi ve kullanıcı odaklı kültürümüzü 1 milyar nüfuslu bir coğrafyaya taşımaktan gurur duyuyoruz.”