Her yıl en yetenekli yeni fintech’leri belirleyen Money 20/20, “para dünyasını” dönüştürmeye hazır 6 girişimi tanıttı…

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran ve 5 kişiden oluşan büyük bir ekiple yerinde takip ettiğimiz Money 20/20 Europe için artık bir konferans demek doğru değil; zira herkesin ortak kanısı etkinliğin başlı başına fuar şeklinde ifade edilmesi gerektiği yönünde. 8 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Amsterdam’daki ‘FinTech Fuarı’ Money 20/20 Europe kapsamında para dünyasını dönüştürmeye hazır 6 ‘inanılmaz’ fintech girişimi tanıtıldı.

Money 20/20 tarafından seçilen ve tanıtılan fintech’ler şöyle: Flexvelop, Brite Payments, Kore Labs, Nomyx, Velexa ve NALA.

Almanya merkezli Flexvelop, esnek kiralama ve finansman çözümü.

Anında ödeme girişimi Brite Payments, biraz daha kuzeyden geliyor; İsveçli…

Kore Labs, finansal ürünlerin regülatif risklerini, maliyetlerini ve pazara sunulma süresini düşürmek için finansal ürün yönetimini dijitalleştiren, İngiltere merkezli bir RegTech girişimi.

ABD merkezli Nomyx, şirketlerin geleneksel varlıkları kesintisiz, güvenli ve şeffaf bir şekilde dijital tokenlara dönüştürmesine olanak tanıyan bir Web3 ve AI tokenizasyon girişimi.

Londra merkezli Velexa, API tabanlı, B2B2C WealthTech teknolojisini sunan bir yatırım platformu.

Son 12 ayda 10 kat gelir artışı elde ettiği kaydedilen NALA; AB, ABD ve Birleşik Krallık’taki kişilerin nala.com, işletmelerin ise rafiki.com üzerinden Afrika’daki 11 ülkeye para göndermesine olanak tanıyan uluslararası bir uygulama.

Geçen yılın kazananlarını da hatırlayalım: Net Purpose, Clima Cash, Eljun, GoKind, KYP, Zing ve Conduit.

KaynakKoreLabs