Bankacılık, perakende, sigorta, telekom ve emeklilik sektörlerine yönelik yazılım çözümleriyle Türkiye ve EMEA bölgesinde saygın bir yere sahip olan VeriPark – FICO iş birliği duyuruldu.

Hayata geçirdiği başarılı projelerle küresel pazarda dikkatleri üzerine çeken VeriPark, emin adımlarla büyümeye devam ediyor. VeriPark ile 1992’den beri yapay zekadan faydalanarak faaliyetlerini devam ettiren analitik yazılım şirketi FICO arasındaki iş birliği, kapsamlı dijital dönüşüm/yapay zeka odağında ve gelişmekte olan ülkelerdeki finansal katılımı artırma hedefi taşıyor. Ayrıca müşteri deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi esas alıyor.

Söz konusu iş birliğinin FICO’nun karar otomasyonu ve çok kanallı iletişim alanındaki uzmanlığını VeriPark’ın müşteri etkileşimi, çok kanallı teslimat, şube otomasyonu ve kredi kullandırma konusundaki yetenekleriyle birleştireceği kaydediliyor…

Özkan Erener: “İş birliğimiz finansal hizmetler sektöründeki müşteri deneyimini ve operasyonel verimliliği artıracak”

“FICO’nun en son teknolojisini bölgemize getirmenin heyecanını yaşıyoruz,” diyen VeriPark CEO’su Özkan Erener, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu işbirliği, finansal hizmetler sektöründeki müşteri deneyimini ve operasyonel verimliliği artıracak. FICO’nun teknolojisini çözümlerimize entegre etmek, ileriye doğru önemli bir atılımı temsil ediyor ve hızla değişen bir ortamda önde kalmamızı sağlıyor. Ortak başarı öykülerimizi duyurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

“FICO ve VeriPark’ın güçlü yönlerinin birleşimi, pazara benzersiz bir inovasyon getiriyor,” diyen FICO Küresel Ortaklar Başkan Yardımcısı Alexandre Graff, şöyle devam ediyor: “Amacımız daha fazla insanı bankacılık sistemine kazandırarak daha iyi bir toplum oluşturmaya yardımcı olmak ve VeriPark ile ortaklığımız bunu başarma yolunda kritik bir adım. FICO, 1992’den beri yapay zeka ile çalışıyor ve iş birliğimiz aracılığıyla uzun süredir devam eden uzmanlığımızı bölgedeki işletmelere tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.”

NOT: Basın bülteni değildir. 

KaynakFintech.Global