DeClout Sinpapur merkezli FinTech girişimlerine yardımcı olacak yeni bir kuluçka programı başlattı.

Dünya çapında FinTech girişimlerinin artması beraberinde kuluçka programların sayısının da artmasına yol açtı. Bunlardan biri Singapur’da hayata geçiriliyor.

DeClout kuluçka programı kapsamında, başlangıç ​​aşamasındaki şirketlere danışmanlık yapacak. Bununla birlikte ürün geliştirmede, konsept ispatında, ticarileştirmede ve gelecekteki bağış toplama yöntemlerinde onlara yardımcı olacak. DeClout, FinTech, siber güvenlik, veri analitiği ve akıllı lojistik alanındaki yeni şirketlere destek olacak. Singapur Ticaret ve Endüstri Bakanlığı bünyesindeki SPRING Singapur ajansı yeni kuluçka girişimini destekliyordu.

DeClout’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vesmond Wong, yerel FinTech ve BİT girişimlerini desteklemekten onur duyduğunu söyledi ve şunları söyledi: “Girişimcilik yolundaki girişimcilere yardım etmeye devam edeceğiz. Bir girişimcinin yolunu kendimiz yürüdükten sonra, bilgimiz ve uzmanlığımızı Singapur’daki bir sonraki kuşağa aktarmayı taahhüt ediyoruz.”

SPRING Singapur’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ted Tan, yeni DeClout kuluçka programını desteklemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Tan, “Bu, SPRING’in Singapur’daki yeni şirketlerin büyümesine yardımcı olmak için daha fazla şirketin öncülük etmesini teşvik etme hedefiyle uyumlu bir hamle. DeClout, şirketleri küresel oyuncular haline getirme başarısı ile, girişim ​ekosistemimizi geliştirme konusundaki ilerici rolü sabırsızlıkla bekliyoruz.”

DeClout, SPRING Singapore’ın Startup SG Accelerator programı kapsamında desteklenecek. DeClout, Startup SG’nin bir parçası olarak, Singapur başlangıç ​​ekosisteminde Singapur’u, yenilikçi fikirler geliştirmek ve yeni kurulanakları büyütmek için bir varış noktası olarak belirleyen bir başka düğüm olacak.

FinTech İstanbul’un da içlerinde yer aldığı 44 küresel FinTech Merkezini değerlendiren ve geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Deloitte’a ait raporda Singapur Londra ile birlikte dünyanın en önemli FinTech merkezleri listesinde liderliği paylaşıyordu. Bu çerçevede Singapur’un attığı adımları dikkatlice takip etmekte fayda var. İstanbul’un aynı liste içinde 35. sıradan daha üst sıralar açıkmasını hedefliyorsak bu adımlar güzel birer rehber niteliği taşıyabilir.

Kaynak: Crowdfundinsider