Endüstriyel alanlarda raporlar hazırlanan Raconteur tarafından hazırlanan ve The Times  tarafından yayınlanan “The Future of Insurance” isimli rapor InsurTech’in sigorta sektöründeki rolüne dair analizler sunuyor.

InsurTech dolaylı olarak FinTech ekosistemi ile oldukça ilintili ve önemli bir kavram. Bu knuda pek çok etkinlik, konferans ve çalışma gerçekleştirilirken geleneksel sigortacılık sektörünün bu alandaki adımları ise yeterli bulunmuyor.

Raconteur tarafından hazırlanan ve The Times  tarafından yayınlanan “The Future of Insurance” isimli raporun ana konularından birisi InsurTech olarak karşımıza çıkıyor. Raporun vurguladığı en önemli açılış konusu ise sigorta sektörünün artık sadece koruyucu görevler yerine getirmek yerine yaşamı zenginleştirecek çözümler sunması olarak karşımıza çıkıyor.

Sektörün, mecburiyetlerden kaynaklanan sıkıcı bir yapı olmak yerine heyecan uyandıran ve ilgi çeken bir yapıya geçişinin önemine vurgu yapan rapor telematics, kişisle veriler ve nesnelerin interneti gibi kavramların sigortacılık sektörüne etkilerini de ele alıyor.

Farklı analiz ve makalelerde oluşan çalışmayı buradan indirebilirsiniz.