Uluslararası FinTech yarışması Open Talent’in İstanbul ayağı, GarantiPartners ev sahipliğinde Ağustos ayında düzenleniyor.

FinTech girişimcilerinin uluslararası arenada kozlarını paylaştığı en büyük yarışmalardan biri olan Open Talent, finans ekosistemi için hizmet ve ürün geliştiren girişimlere kapılarını açıyor. Öncelikli müşterisi banka ve benzeri finans kuruluşları olan girişimler için bu yıl 9. kez düzenlenen Open Talent yarışmasının İstanbul ayağı, bu yıl Ağustos ayında GarantiPartners’ta gerçekleşiyor.

İstanbul’da birinci olan finalist girişimci, kazanacağı nakit ödülün yanı sıra Meksika’da Eylül 2017’de düzenlenecek olan bölgesel finalde yarışacak. Open Talent’in Meksika ayağında, 10 ülkenin birincisi rekabet edecek.

Bu yarışma ve finaller kapsamında BBVA Grubun ilgili alanlardaki tüm üst yönetimi ve ekipleri katılan girişimler ile tanışıyor ve iş birliklerini değerlendiriyor. İş birlikleri sayesinde globale açılma yanı sıra ödül olarak verilen “Immersion Week” sayesinde girişimciler uzmanlar ile 2 hafta boyunca girişimleri özelinde çalışma ve yatırım fırsatları yakalıyor.

Girişimler Bölgesel yarışma başvurusu yanında aynı form ile diğer kategorilere de başvuru yapabiliyor. Bu kategoriler ise Fintech for Companies, Global Trends, Financial Inclusion ve Women in Tech olarak sıralanıyor. Türk girişimciler için önemli bir global fırsat olarak değerlendirilen yarışmayla ilgili detaylara bu sayfadan ulaşmak mümkün.