FinTech İstanbul küresel FinTech merkezleri ile kurduğu işbirliği ağını genişletmeye devam ediyor. Yeni gerçekleştirilen bir anlaşma ile FinTech Poland artık iş ortakları arasına girdi.

Girişimcilik ve inovasyon alanında ilerleme artık kapalı kapılar ve pencereler arkasında saklı labaratuvarlarda değil küresel işbirlikleri ile bilgiyi paylaşarak sağlananıyor. Bu çerçevede Bankalararası Kart Merkezi‘nin desteği ile kurulan ve çalışmalarını sürdüren FinTech İstanbul, Türkiye’deki FinTech ekosistemini geliştirmek ve küresel arenada temsil etmek için faaliyetlerine devam ediyor.

Son olarak Polonya merkezli FinTech Poland ile stratejik bir işbirliği sağlayan FinTech İstanbul bu anlaşma çerçevesinde karşılıklı olarak iki ülkedeki FinTech’ler arasında bir köprü vazifesi görecek.

Polonya’nın son yıllarda gerçekleştirdiği girişimcilik alanındaki yasal düzenlemeler ve atılımlar ile hızla dikkatleri üzerine çekmesi ile birlikte FinTech Poland ülkedeki FinTech ekosisteminin gelişmesi için faaliyetleri ile göze çarpıyor.

İki FinTech merkezinin aralarında gerçekleştirdiği anlaşma ile Türkie’den Polonya’ya açılmak isteyen FinTech girişimleri kadar Polonya’dan Türkiye’ye pazarına gelmek isteyen FinTech girişimleri karşılıklı olarak bu merkezler üzerinden iletişime geçerek karşı tarafın ekosistemi içinde kendisine yer bulabilecek.

İlerleyen dönemlerde her iki merkezin ortaklaşa faaliyetler düzenlemesi ve karşılıklı heyetlerin gerçekleştireceği ziyaretler ile iki ülkenin FinTech ekosistemleri arasında ilişkilerin geliştirilmesi hedefleniyor.