Singapore FinTech Festival’de, Active.Ai’a 8 milyon dolar yatırım

15 Kasım 2017
467 Görüntüleme

Yapay zeka aracılığıyla diyalog bankacılığı hizmeti sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival etkinliğinde 8,25 milyon dolar yatırım aldı.

Singapur’da düzenlenen Singapore FinTech Festival, finansal teknolojiler dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. FinTech sektöründeki güncel konuların masaya yatırıldığı etkinlikte, yatırımcılarla girişimciler yan yana gelme imkanı buldu. FinTech girişimlerinin yeni teknolojilerini tanıttıkları festival içerisinde önemli yatırımlar hayat buldu. Bunlardan biri de Active.Ai firmasına yapılan yatırım oldu.

Bankalara yapay zeka destekli diyalog sistemi sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival kapsamında 8,25 milyon dolar yatırım almayı başardı. Vertex Ventures, Creditease Holdings ve Dream Incubator önderliğinde gerçekleşen Seri A yatırım turunda, 8 milyon dolar barajı geçildi.

Active.Ai, bankacılık sektörüne yeni nesil yapay zeka çözümleri sunuyor. Triniti isimli yapay zeka modülleri ile mesajlaşma, ses tanıma ve nesnelerin interneti çözümlerini bir araya getiriyorlar. Firmanın geliştirdiği yapay zeka sistemi, elde ettiği verileri mantıksal çözümlemelerle kullanılabilir hale dönüştürüyor. Makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi teknolojileri kullanan sistem, finansal kurumların ihtiyaç duydukları çözümleri sağlıyor. Hem kurum içi, hem de bulut üzerinde çalışan ürünler sağlayan Active.Ai, yeni nesil çözümlerin de üzerinde çalışıyor.

2016 yılının başlarında hayata geçen Active.Ai; Hindistan, Malezya, Singapur ve Kuzey Amerika’da yer alan üst düzey bankalar ve sigorta şirketleriyle çalışıyor. Let’s Talk Payments sitesinde yer alan habere göre, firmanın varlık yönetimi ve menkul kıymet ticareti gibi sektörlere yayılmayı planları var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.