Line kredi ve sigorta işine girecek

31 Ocak 2018
552 Görüntüleme

Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması Line uygulama üzerinden kredi ve sigorta hizmetleri ile kripto para çözümleri sunmak için özel bir bölüm kurdu.

Kullanıcı sayısı açısından dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatssApp olsa da Çin merkezli WeChat’in pazardaki hakimiyeti ve mobil ödemeler dünyasındaki rolü çok daha güçlü. Bu alanlarda geride kalmak istemeyen Japonya merkezli Line uygulaması da 200 milyon civarındaki kullanıcısına yeni servisler sunarak pazarda güçlenmek üzere kolları sıvadı.

Line şirketi yaptığı açıklama ile mobil uygulama üzerinden kredi ve sigortacılık hizmetleri ile kripto paralara yönelik çözümler sunmak üzere bir bölüm kurduğunu duyurdu. Line’ın finansal servislerde deneyimsiz olduğunu düşünmek hata olur zira uygulama üzerinde sunulan mobil ödeme hizmetinin şu anda 40 milyon aktif kullanıcısı var ve yılda 4 milyar dolar tutarında işlem hacmine sahip.

Japonya’da kripto para işlemleri yapabilmek için lisans başvurusu da yapan şirket bu izini aldıktan sonra Blockchain tabanlı token servisi ile kullanıcılarına sigorta poliçesi satarken benzer şekilde kredi kullandırabilecek.

Bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın ICO ile sermaye toplama planları, WeChat’in Çin merkezli olmakla birlikte hızla büyümeye devam etmesi ve Facebook Messenger’ın devasa kullanıcı kitlesi ile büyümeye devam etme sürecinde Line attığı adımlar ile geleceğini güvence altına almayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
5 görüntüleme
Haber
5 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
15 görüntüleme
Video
15 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
15 görüntüleme
Genel
15 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.