Line kredi ve sigorta işine girecek

31 Ocak 2018
486 Görüntüleme

Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması Line uygulama üzerinden kredi ve sigorta hizmetleri ile kripto para çözümleri sunmak için özel bir bölüm kurdu.

Kullanıcı sayısı açısından dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatssApp olsa da Çin merkezli WeChat’in pazardaki hakimiyeti ve mobil ödemeler dünyasındaki rolü çok daha güçlü. Bu alanlarda geride kalmak istemeyen Japonya merkezli Line uygulaması da 200 milyon civarındaki kullanıcısına yeni servisler sunarak pazarda güçlenmek üzere kolları sıvadı.

Line şirketi yaptığı açıklama ile mobil uygulama üzerinden kredi ve sigortacılık hizmetleri ile kripto paralara yönelik çözümler sunmak üzere bir bölüm kurduğunu duyurdu. Line’ın finansal servislerde deneyimsiz olduğunu düşünmek hata olur zira uygulama üzerinde sunulan mobil ödeme hizmetinin şu anda 40 milyon aktif kullanıcısı var ve yılda 4 milyar dolar tutarında işlem hacmine sahip.

Japonya’da kripto para işlemleri yapabilmek için lisans başvurusu da yapan şirket bu izini aldıktan sonra Blockchain tabanlı token servisi ile kullanıcılarına sigorta poliçesi satarken benzer şekilde kredi kullandırabilecek.

Bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın ICO ile sermaye toplama planları, WeChat’in Çin merkezli olmakla birlikte hızla büyümeye devam etmesi ve Facebook Messenger’ın devasa kullanıcı kitlesi ile büyümeye devam etme sürecinde Line attığı adımlar ile geleceğini güvence altına almayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
37 görüntüleme
Genel
37 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
49 görüntüleme
Röportaj
49 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.