Ripple’ın Blockchain altyapısını kullanan sınırlar arası ödeme ağı RippleNet, en yeni üyesi LianLian’a merhaba dedi.

Çin’de ödeme teknolojileri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren LianLian, hafta ortasında yapılan duyuruya göre Ripple’ın ödeme ağına katıldı. Şirketin ödeme servisi LianLian Pay, Ripple’ın Blockchain tabanlı xCurrent çözümünden faydalanarak mevcut müşterileri için farklı ülkeler arasında aynı gün içinde ödeme hizmeti sunmaya başlayacak.

LianLian CEO’su Arthur Zhu, RippleNet sayesinde müşterilerine 19 farklı para birimi arasında Blockchain tabanlı anlık ödeme olanağı sunacaklarını ifade etti. Ripple ise bu iş birliği sayesinde mevcut RippleNet üyelerinin Çin pazarıyla daha güçlü bir bağlantıya sahip olacağını vurguladı.

Merkez bankası onaylı ödeme servis sağlayıcı

2003 yılında kurulan LianLian, Çin’in merkez bankası olan People’s Bank of China yetkilendirmesine sahip bir elektronik ödeme kabul şirketi olarak çalışıyor. FinTech şirketi, bankalarla kurduğu iş birlikleri sayesinde farklı e-ticaret platformlarında alışveriş yapan tüketiciler için üçüncü parti bir ödeme yöntemi olarak çözüm sağlıyor.

RippleNet’in ödeme ağına kayıtlı üyelerin sayısı üç haneli sayılara çıkmış bulunuyor. Ripple yakın dönemde 10 yeni finans kuruluşunu daha Blockchain ağına dahil etmişti. Bu kurumlar arasında Japonya’dan MUFG, İspanya’dan BBVA ve İsveç’ten SEB gibi devler yer alıyor.