Japonya merkezli mesajlaşma devi Line’a bağlı Line Plus şirketi altında konumlandırılan Blockchain şirketi Güney Kore’de kuruluyor.

Mesajlaşma uygulamalarının FinTech çözümlerinde eşsiz bir yer edinmesine şaşırmamak lazım. Özellikle Çin merkezli WeChat bu alanda bir dünya devine dönüşmüş durumda ve günlük 600 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile rakip tanımıyor.

ZDnet’in habrine göre Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması Line’a bağlı Line Plus şirketi de farklı amaçlar için bir Blockchain şirketi kurduklarını duyurdu. Güney Kore’de kurulan şirketin adı Unblock olacak ve şirketin bu yenilikçi teknoloji için attığı ilk adımı oluşturacak.

Japonya ve Güney Kore’nin, ABD’nin arkasındaki kripto para ve Blockchain uygulamaları için en popüler pazarlardan ikisi olmasının, şirketin yeni kurulan yapı için Güney Kore’yi seçmesini anlamlı kılıyor. Line’ın Unblock şirketi ile tam olarak neyi hedeflediği henüz açıklanmış değil ama mesajlaşma uygulamasının içinden kripto para ticareti yapılması belki de şirketin kendi kripto parasını çıkartması gibi senaryolar üzerinde duruluyor.

Line daha önce de kredi ve sigorta işine girmek üzere çalışmalara başlamıştı. Açıkçası Güney Asya odaklı, bir mesajlaşma uygulaması üzerinde yükselen ve yenilikçi FinTech teknolojilerini kullanan bir platform pek şaşırtıcı olmaz.

https://fintechistanbul.org/2018/01/31/line-kredi-ve-sigorta-isine-girecek/