Line, kendine bağlı Blockchain şirketi kuruyor

3 Nisan 2018
278 Görüntüleme

Japonya merkezli mesajlaşma devi Line’a bağlı Line Plus şirketi altında konumlandırılan Blockchain şirketi Güney Kore’de kuruluyor.

Mesajlaşma uygulamalarının FinTech çözümlerinde eşsiz bir yer edinmesine şaşırmamak lazım. Özellikle Çin merkezli WeChat bu alanda bir dünya devine dönüşmüş durumda ve günlük 600 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile rakip tanımıyor.

ZDnet’in habrine göre Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması Line’a bağlı Line Plus şirketi de farklı amaçlar için bir Blockchain şirketi kurduklarını duyurdu. Güney Kore’de kurulan şirketin adı Unblock olacak ve şirketin bu yenilikçi teknoloji için attığı ilk adımı oluşturacak.

Japonya ve Güney Kore’nin, ABD’nin arkasındaki kripto para ve Blockchain uygulamaları için en popüler pazarlardan ikisi olmasının, şirketin yeni kurulan yapı için Güney Kore’yi seçmesini anlamlı kılıyor. Line’ın Unblock şirketi ile tam olarak neyi hedeflediği henüz açıklanmış değil ama mesajlaşma uygulamasının içinden kripto para ticareti yapılması belki de şirketin kendi kripto parasını çıkartması gibi senaryolar üzerinde duruluyor.

Line daha önce de kredi ve sigorta işine girmek üzere çalışmalara başlamıştı. Açıkçası Güney Asya odaklı, bir mesajlaşma uygulaması üzerinde yükselen ve yenilikçi FinTech teknolojilerini kullanan bir platform pek şaşırtıcı olmaz.

https://fintechistanbul.org/2018/01/31/line-kredi-ve-sigorta-isine-girecek/

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
68 görüntüleme
Genel
68 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.