PSD2 ve açık bankacılık kuralları, finans sektörünün çehresini değiştirirken, verinin müşteriye ait olacağı bu yeni dünya düzenine özgü bir uygulama da HSBC tarafından geliştirildi.

Geçtiğimiz yıl bir pilot proje olarak başlayan Connected Money uygulaması, Birleşik Krallık’taki tüm HSBC müşterilerinin kullanımına sunuldu. Connected Money sayesinde Santander, Lloyds ve Barclays başta olmak üzere 21 bankadaki mevduat ve tasarruf hesapları, ev ve ihtiyaç kredileri, banka ve kredi kartları tek bir uygulama üzerinden görülebiliyor.

Kişisel finans uygulamalarında sunulan harcama analizleri de HSBC’nin ürününde yer alıyor. Tüketiciler, faturalarını ödedikten sonra ne kadar para kalacağını bu ekran üzerinden görüntüleyebiliyor. Ayrıca finansal analizler için bir de uygulama içi mesajlaşma özelliği bulunuyor. Banka kartıyla yapılan harcamaları yuvarlayan uygulama, para üstünü tasarruf hesabına aktarabiliyor.

Her hesaba tek tek giriş yapmak gerekmiyor

Müşterilerinin yoğun bir hayat yaşadığını ve bankayla farklı yollarla etkileşim kurduğunu dile getiren HSBC Bireysel Bankacılık Lideri Becky Moffat, “Bir müşterimizin Birleşik Krallık’ta bulunan tüm banka hesaplarına, kredilerine, kartlarına ve tasarrufuna tek bir uygulama üzerinden erişebiliyor olması önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, genel finansal durumları hakkında büyük resmi görme avantajı yaşıyor.” dedi.