JP Morgan Chase ve Samsung mobil ödeme sektöründe stratejik bir iş ortaklığına imza attı. JP Morgan’ın Chase Pay hizmeti, Samsung Pay ile kullanılabilecek.

JP Morgan Chase ödeme alanındaki yeni planlarını uygulamaya sokmak için Chase Pay faaliyetlerinde Samsung Pay ile ortaklığa gidiyor. Yapılan anlaşmayla birlikte, Chase Pay müşterileri kullanıcı hesaplarını Samsung Galaxy telefonlarında bulunan Samsung Pay ile bağlayabilecekler.

Samsung Pay’in NFC erişimi ve manyetik güvenli iletim (MTS) teknolojisi kullanılarak, Amerika merkezli iş ortağı perakendecilerinde Chase Pay ile ödeme yapılabilecek.

Yeni ortaklıkla beraber kullanıcılar birçok yeni ödülün sahibi olacak

Chase Pay Başkanı Jennifer Roberts anlaşma sonrasında yaptığı açıklamada, Chase Pay müşterilerinin uygulamayı ülke çapında milyonlarda tüccarda kullanabileceklerini ifade etti. Buna ek olarak, Chase Pay müşterileri ödül puanlarını daha kolay bir şekilde harcayabilecekler. Tüketiciler hem Samsung ödül puanları hem de Chase kartları ve Chase yüksek seviye ödülleri gibi Chase ödüllerinden yararlanabilecekler.

MCX Mobile Payments’ı teknoloji geliştirmeleri için 2017 yılında satın alan finans hizmetleri devi JP Morgan, Chase Pay anlaşması ile bu alandaki en önemli yatırımlarından birini hizmete sokmuş oldu.

JP Morgan Chase geçtiğimiz Aralık ayında mobil cüzdan kullanımının 2018 yılında artacağını açıklayarak, bu yeni hizmeti için ilk sinyalleri vermişti. 2018’in ilk çeyreğinde hayata geçirilen nakit geri ödeme uygulamasının ardından, şimdi de kendi mobil cüzdan uygulaması ile sektöre yön vermeyi amaçlıyor.