National Bank of Bahrain (NBB), kurumsal kullanıcılar için dijital ödeme ve ticari finansman portalini hayata geçirdi.

NBB’nin dijital bankacılık platformu için iş ortaklığı kurduğu Almoayyed International Group, yeni platformun ilk ticari müşterisi oldu. Almoayyed International Group CFO’su Ajay Jain, iş süreçleri genelinde dijitalleşmeye hız kazandırarak, müşteri portföyüne sundukları katma değerli hizmetleri artırmak istediklerini ifade etti.

Bahreyn Ulusal Bankası yakın dönemde Bahreyn Kalkınma Bankası (BDB) ile birlikte kurduğu, bölgedeki ilk etkin girişim sermayesi olan 100 milyon dolarlık Al Waha fonunu FinTech sektöründe değerlendirmek üzere oluşturmuştu.

Bahreyn FinTech için vites yükseltti

Bölgede FinTech ekosisteminin hızlı büyümesinde treni kaçırmak istemeyen Bahreyn, finansal servisler sektörünün müşterek adımlarıyla bu alanda yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl, Bahreyn Merkez bankası FinTech projelerini ve çözümlerini test etmek için yasal açıdan gerekli esnekliği sunan bir sandbox ortamı oluşturmaya yönelik yeni düzenlemeler duyurmuştu. Bahreyn ayrıca Blockchain alanında inovasyonu körüklemek için de dağıtık defter teknolojilerinde dünyanın en aktif yerlerinden Singapur ile iş birliği anlaşmasına imza atmıştı.