Mobil banka N26, ayrılmış hesaplarla para yönetimini kolaylaştıracak

9 Ağustos 2018
227 Görüntüleme

Almanya merkezli yeni nesil banka N26, tüm coğrafyalarda kullanıcıların kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre para ayırmayı sağlayan yeni bir özellik olan “Spaces” için düğmeye bastı.

Kullanıcılar, Spaces adlı bu yeni özellik ile ana hesapları arasında fonları hareket ettirebiliyor ve böylece finansal yönetim kabiliyetlerini artırıyor. N26 ayrıca, belirli satın alımlara para saklamak veya tahsis etmek için oluşturulan bu hesapları daha açıklayıcı bir isim ile “özel alt hesaplar” olarak tanımlanıyor.

Ayrılmış alt hesaplar olarak kullanıcıların günlük harcama alışkanlıklarına göre disiplini sürdürmelerinin daha kolay olması ilginç bir fikir olarak görünüyor. N26’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Valentin Stalf, “Spaces ile kullanıcılara geleneksel bankacılık sınırlamaları olmaksızın finansal dünyalarını kurma özgürlüğü veriyoruz.” diyor.

N26 yıl sonunda, kullanıcıların bu alanları paylaşmalarını sağlamanın yanı sıra bütçeleme kuralları ve otomasyonu da sunmayı amaçlıyor. Banka, yapacağı geliştirmeler sırasında kullanıcılardan geri bildirim almayı planlıyor.

N26 müşterileri birincil hesaplarına ek olarak iki Spaces bölümü açabilirken, N26 Black ve N26 Metal müşterileri on ek bölüm açabiliyor.

FinTech Futures, yayımladığı haberde Birleşik Krallık’taki Monzo veya Starling gibi diğer “fiyakalı” challenger bankaların bu özelliğin veya benzer bir şekilde mekaniğin uzun zamandır uygulandığını hatırlatıyor.

Yakın dönemde ABD ve İngiltere pazarına giren N26, büyüdükçe rekabete bakıyor. O kadar ki, 2019’un sonunda 100’den fazla mühendise sahip olmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.