Mobil banka N26, ayrılmış hesaplarla para yönetimini kolaylaştıracak

9 Ağustos 2018
277 Görüntüleme

Almanya merkezli yeni nesil banka N26, tüm coğrafyalarda kullanıcıların kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre para ayırmayı sağlayan yeni bir özellik olan “Spaces” için düğmeye bastı.

Kullanıcılar, Spaces adlı bu yeni özellik ile ana hesapları arasında fonları hareket ettirebiliyor ve böylece finansal yönetim kabiliyetlerini artırıyor. N26 ayrıca, belirli satın alımlara para saklamak veya tahsis etmek için oluşturulan bu hesapları daha açıklayıcı bir isim ile “özel alt hesaplar” olarak tanımlanıyor.

Ayrılmış alt hesaplar olarak kullanıcıların günlük harcama alışkanlıklarına göre disiplini sürdürmelerinin daha kolay olması ilginç bir fikir olarak görünüyor. N26’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Valentin Stalf, “Spaces ile kullanıcılara geleneksel bankacılık sınırlamaları olmaksızın finansal dünyalarını kurma özgürlüğü veriyoruz.” diyor.

N26 yıl sonunda, kullanıcıların bu alanları paylaşmalarını sağlamanın yanı sıra bütçeleme kuralları ve otomasyonu da sunmayı amaçlıyor. Banka, yapacağı geliştirmeler sırasında kullanıcılardan geri bildirim almayı planlıyor.

N26 müşterileri birincil hesaplarına ek olarak iki Spaces bölümü açabilirken, N26 Black ve N26 Metal müşterileri on ek bölüm açabiliyor.

FinTech Futures, yayımladığı haberde Birleşik Krallık’taki Monzo veya Starling gibi diğer “fiyakalı” challenger bankaların bu özelliğin veya benzer bir şekilde mekaniğin uzun zamandır uygulandığını hatırlatıyor.

Yakın dönemde ABD ve İngiltere pazarına giren N26, büyüdükçe rekabete bakıyor. O kadar ki, 2019’un sonunda 100’den fazla mühendise sahip olmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
95 görüntüleme
Bitcoin
95 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
97 görüntüleme
Bankacılık
97 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.