Almanya merkezli yeni nesil banka N26, tüm coğrafyalarda kullanıcıların kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre para ayırmayı sağlayan yeni bir özellik olan “Spaces” için düğmeye bastı.

Kullanıcılar, Spaces adlı bu yeni özellik ile ana hesapları arasında fonları hareket ettirebiliyor ve böylece finansal yönetim kabiliyetlerini artırıyor. N26 ayrıca, belirli satın alımlara para saklamak veya tahsis etmek için oluşturulan bu hesapları daha açıklayıcı bir isim ile “özel alt hesaplar” olarak tanımlanıyor.

Ayrılmış alt hesaplar olarak kullanıcıların günlük harcama alışkanlıklarına göre disiplini sürdürmelerinin daha kolay olması ilginç bir fikir olarak görünüyor. N26’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Valentin Stalf, “Spaces ile kullanıcılara geleneksel bankacılık sınırlamaları olmaksızın finansal dünyalarını kurma özgürlüğü veriyoruz.” diyor.

N26 yıl sonunda, kullanıcıların bu alanları paylaşmalarını sağlamanın yanı sıra bütçeleme kuralları ve otomasyonu da sunmayı amaçlıyor. Banka, yapacağı geliştirmeler sırasında kullanıcılardan geri bildirim almayı planlıyor.

N26 müşterileri birincil hesaplarına ek olarak iki Spaces bölümü açabilirken, N26 Black ve N26 Metal müşterileri on ek bölüm açabiliyor.

FinTech Futures, yayımladığı haberde Birleşik Krallık’taki Monzo veya Starling gibi diğer “fiyakalı” challenger bankaların bu özelliğin veya benzer bir şekilde mekaniğin uzun zamandır uygulandığını hatırlatıyor.

Yakın dönemde ABD ve İngiltere pazarına giren N26, büyüdükçe rekabete bakıyor. O kadar ki, 2019’un sonunda 100’den fazla mühendise sahip olmayı hedefliyor.