Mobil banka N26, ayrılmış hesaplarla para yönetimini kolaylaştıracak

9 Ağustos 2018
308 Görüntüleme

Almanya merkezli yeni nesil banka N26, tüm coğrafyalarda kullanıcıların kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre para ayırmayı sağlayan yeni bir özellik olan “Spaces” için düğmeye bastı.

Kullanıcılar, Spaces adlı bu yeni özellik ile ana hesapları arasında fonları hareket ettirebiliyor ve böylece finansal yönetim kabiliyetlerini artırıyor. N26 ayrıca, belirli satın alımlara para saklamak veya tahsis etmek için oluşturulan bu hesapları daha açıklayıcı bir isim ile “özel alt hesaplar” olarak tanımlanıyor.

Ayrılmış alt hesaplar olarak kullanıcıların günlük harcama alışkanlıklarına göre disiplini sürdürmelerinin daha kolay olması ilginç bir fikir olarak görünüyor. N26’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Valentin Stalf, “Spaces ile kullanıcılara geleneksel bankacılık sınırlamaları olmaksızın finansal dünyalarını kurma özgürlüğü veriyoruz.” diyor.

N26 yıl sonunda, kullanıcıların bu alanları paylaşmalarını sağlamanın yanı sıra bütçeleme kuralları ve otomasyonu da sunmayı amaçlıyor. Banka, yapacağı geliştirmeler sırasında kullanıcılardan geri bildirim almayı planlıyor.

N26 müşterileri birincil hesaplarına ek olarak iki Spaces bölümü açabilirken, N26 Black ve N26 Metal müşterileri on ek bölüm açabiliyor.

FinTech Futures, yayımladığı haberde Birleşik Krallık’taki Monzo veya Starling gibi diğer “fiyakalı” challenger bankaların bu özelliğin veya benzer bir şekilde mekaniğin uzun zamandır uygulandığını hatırlatıyor.

Yakın dönemde ABD ve İngiltere pazarına giren N26, büyüdükçe rekabete bakıyor. O kadar ki, 2019’un sonunda 100’den fazla mühendise sahip olmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
10 görüntüleme
Blockchain
10 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı

Erhan Kahraman - 11 Aralık 2018

Garmin ve Yandex’i bir araya getiren anlaşmayla birlikte, dijital ödeme noktasında yepyeni bir hizmet kullanıcılara sunuldu. Yandex.Money fiziksel veya sanal…

Kanada’da ‘şehre özel’ dijital para
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Kanada’da ‘şehre özel’ dijital para

Melih Çelik - 11 Aralık 2018

Kanada’nın Calgary kenti yönetimi, yerel ekonomiyi güçlendirmek için dijital para çıkartma hazırlığında. Kripto para dünyasının sevdiği, bu sektöre destek olan…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.