Funding Circle halka arz sürecini detaylandırdı

14 Eylül 2018
314 Görüntüleme

Londra Borsası’nda halka arzını gerçekleştireceğini duyuran FinTech unicorn’u Funding Circle, sürece ilişkin yeni detaylar paylaştı.

Alternatif kredi alanında en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Funding Circle, halka arz planlarının mevcut piyasa koşullarından faydalanmak için geliştirilen bir stratejinin ürünü olduğunu belirtti. P2P Finance News’in paylaştığı duyuruya göre, geleceğe yönelik sağlam bir büyüme planı yapan şirketin üst düzey yönetimi, bugünkü pazar şartlarının halka arz için en uygun zaman olduğuna karar verdi.

Funding Circle, halka açılarak 390 milyon dolardan fazla sermaye yükseltmeyi planlıyor. Bu yeni fon, marka bilinirliğini artırma, şeffaflık ve olgunluğa dayalı iş modelini tanıtma ve istihdam gücünü özellikle kilit yönetim pozisyonlarında artırma için kullanılacak. Öte yandan halka arz sonrası Funding Circle platformundan kredi çekenler için yeni finansman çözümleri sağlanabilecek.

Habere göre, Danimarkalı milyarder Anders Holch Povlsen, şirketin değerlemesi 2,15 milyar doları aşmadığı sürece, yatırım aracı Heartland A / S aracılığıyla Funding Circle hisselerinin yüzde 10’unu satın almayı planlıyor.

Growth Street CEO’su Greg Carter, “Funding Circle, son birkaç yılda küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük bankaların toplamda sunduğundan daha fazla kredi sağladı.” dedi ve ekledi: “Bu, yeni fonlama modellerinin potansiyelini gösteriyor. Fakat bana kalırsa finansal krizden bu yana KOBİ kredilerinden geri çekilen büyük bankalara da bir uyandırma çağrısı olarak hizmet etmesi gerekiyor.”

Funding Circle CEO’su Samir Desai, halka arz duyurusu sırasında yaptığı açıklamada, bu adımın, şirketin gidişatındaki “bir sonraki aşamanın başlangıcı” olduğunu kaydetmişti. CNBC’nin daha önceki haberine göre hisse senedi ihracından sorumlu kurumlar Bank of America Merrill Lynch, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Numis Securities olarak belirlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RegTech ve Uyumluluk Maliyeti
FinTech
9 görüntüleme
FinTech
9 görüntüleme

RegTech ve Uyumluluk Maliyeti

Selim Yazıcı - 16 Temmuz 2019

Aşağıda yayınladığımız yazılar, Özyeğin Üniversitesi, Financial Engineering and Risk Management (FERM) Yüksek Lisans Programında vermiş olduğum Financial Technologies dersinde öğrencilerimin…

ABD’de teknoloji şirketlerine finansal hizmet yasağı gelebilir
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

ABD’de teknoloji şirketlerine finansal hizmet yasağı gelebilir

Tahsin Özyer - 16 Temmuz 2019

Reuters’in gördüğü yasa tasarısının bir kopyasına göre, büyük teknoloji şirketlerinin finansal kurumlar olarak işlev görmesini engelleme veya dijital para birimleri…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 16 Temmuz 2019
Newsletter
13 görüntüleme
Newsletter
13 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 16 Temmuz 2019

Ahmet Usta - 16 Temmuz 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM desteği ile Yeni Raporumuz yayınlandı: Açık…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.