Funding Circle halka arz sürecini detaylandırdı

14 Eylül 2018
244 Görüntüleme

Londra Borsası’nda halka arzını gerçekleştireceğini duyuran FinTech unicorn’u Funding Circle, sürece ilişkin yeni detaylar paylaştı.

Alternatif kredi alanında en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Funding Circle, halka arz planlarının mevcut piyasa koşullarından faydalanmak için geliştirilen bir stratejinin ürünü olduğunu belirtti. P2P Finance News’in paylaştığı duyuruya göre, geleceğe yönelik sağlam bir büyüme planı yapan şirketin üst düzey yönetimi, bugünkü pazar şartlarının halka arz için en uygun zaman olduğuna karar verdi.

Funding Circle, halka açılarak 390 milyon dolardan fazla sermaye yükseltmeyi planlıyor. Bu yeni fon, marka bilinirliğini artırma, şeffaflık ve olgunluğa dayalı iş modelini tanıtma ve istihdam gücünü özellikle kilit yönetim pozisyonlarında artırma için kullanılacak. Öte yandan halka arz sonrası Funding Circle platformundan kredi çekenler için yeni finansman çözümleri sağlanabilecek.

Habere göre, Danimarkalı milyarder Anders Holch Povlsen, şirketin değerlemesi 2,15 milyar doları aşmadığı sürece, yatırım aracı Heartland A / S aracılığıyla Funding Circle hisselerinin yüzde 10’unu satın almayı planlıyor.

Growth Street CEO’su Greg Carter, “Funding Circle, son birkaç yılda küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük bankaların toplamda sunduğundan daha fazla kredi sağladı.” dedi ve ekledi: “Bu, yeni fonlama modellerinin potansiyelini gösteriyor. Fakat bana kalırsa finansal krizden bu yana KOBİ kredilerinden geri çekilen büyük bankalara da bir uyandırma çağrısı olarak hizmet etmesi gerekiyor.”

Funding Circle CEO’su Samir Desai, halka arz duyurusu sırasında yaptığı açıklamada, bu adımın, şirketin gidişatındaki “bir sonraki aşamanın başlangıcı” olduğunu kaydetmişti. CNBC’nin daha önceki haberine göre hisse senedi ihracından sorumlu kurumlar Bank of America Merrill Lynch, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Numis Securities olarak belirlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı

yazar05 - 21 Şubat 2019

MetLife Foundation ve Visa'nın desteği ile gerçekleştirilen Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı. Erken aşama FinTech'lerin başvurularını bekleyen yarışmanın…

2018 yılındaki en aktif FinTech yatırımcıları
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

2018 yılındaki en aktif FinTech yatırımcıları

yazar05 - 21 Şubat 2019

2018’de FinTech sektöründe yapılan yatırım anlaşmaları bir önceki yıla kıyasla %15 oranında arttı. Miktarlar %120 oranında artarken 100 milyon doların…

Röportaj: Engin Çağlar, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi
Blockchain
14 görüntüleme
Blockchain
14 görüntüleme

Röportaj: Engin Çağlar, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi

Ahmet Usta - 21 Şubat 2019

Dünya İnovasyon Forumu Elçisi ve Crypto Valley Association Üyesi Engin Çağlar, Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından ortaklaşa düzenlenen…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.