Funding Circle halka arz sürecini detaylandırdı

14 Eylül 2018
190 Görüntüleme

Londra Borsası’nda halka arzını gerçekleştireceğini duyuran FinTech unicorn’u Funding Circle, sürece ilişkin yeni detaylar paylaştı.

Alternatif kredi alanında en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Funding Circle, halka arz planlarının mevcut piyasa koşullarından faydalanmak için geliştirilen bir stratejinin ürünü olduğunu belirtti. P2P Finance News’in paylaştığı duyuruya göre, geleceğe yönelik sağlam bir büyüme planı yapan şirketin üst düzey yönetimi, bugünkü pazar şartlarının halka arz için en uygun zaman olduğuna karar verdi.

Funding Circle, halka açılarak 390 milyon dolardan fazla sermaye yükseltmeyi planlıyor. Bu yeni fon, marka bilinirliğini artırma, şeffaflık ve olgunluğa dayalı iş modelini tanıtma ve istihdam gücünü özellikle kilit yönetim pozisyonlarında artırma için kullanılacak. Öte yandan halka arz sonrası Funding Circle platformundan kredi çekenler için yeni finansman çözümleri sağlanabilecek.

Habere göre, Danimarkalı milyarder Anders Holch Povlsen, şirketin değerlemesi 2,15 milyar doları aşmadığı sürece, yatırım aracı Heartland A / S aracılığıyla Funding Circle hisselerinin yüzde 10’unu satın almayı planlıyor.

Growth Street CEO’su Greg Carter, “Funding Circle, son birkaç yılda küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük bankaların toplamda sunduğundan daha fazla kredi sağladı.” dedi ve ekledi: “Bu, yeni fonlama modellerinin potansiyelini gösteriyor. Fakat bana kalırsa finansal krizden bu yana KOBİ kredilerinden geri çekilen büyük bankalara da bir uyandırma çağrısı olarak hizmet etmesi gerekiyor.”

Funding Circle CEO’su Samir Desai, halka arz duyurusu sırasında yaptığı açıklamada, bu adımın, şirketin gidişatındaki “bir sonraki aşamanın başlangıcı” olduğunu kaydetmişti. CNBC’nin daha önceki haberine göre hisse senedi ihracından sorumlu kurumlar Bank of America Merrill Lynch, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Numis Securities olarak belirlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet

Erhan Kahraman - 16 Kasım 2018

Alipay, Hong Kong metrosunda QR kodlu temassız ödeme hizmeti için açılan ihalenin kazanan tarafı oldu. Hong Kong nüfusunun FinTech trendlerini…

Amazon Go rakibi Standard Cognition’a 40 milyon dolar yatırım
Haber
9 görüntüleme
Haber
9 görüntüleme

Amazon Go rakibi Standard Cognition’a 40 milyon dolar yatırım

yazar05 - 16 Kasım 2018

Perakende mağazalar için yapay zeka destekli otonom ödeme çözümleri sunan Standard Cognition 40 milyor dolar değerinde yatırım aldığını duyurdu. Initialized…

Microsoft, blockchain geliştirme kitini duyurdu
Blockchain
9 görüntüleme
Blockchain
9 görüntüleme

Microsoft, blockchain geliştirme kitini duyurdu

yazar05 - 16 Kasım 2018

Bir süredir blockchain projelerine yabancı olmayan Microsoft, Azure bulut platformu üzerinden blockchain geliştirme kitini yayınladı. Microsoft’un Azure Blockchain Geliştirme Kitini…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.