FinTech şirketi Wirecard, orta ve uzun vadeli hedeflerini duyurarak 2025 yılına kadar 10 milyar dolar gelir elde etmek üzere plan yaptıklarını açıkladı.

Yakın dönemde Güney Afrika ve Brezilya gibi yeni pazarlara merhaba diyen Almanya merkezli dijital ödeme ve ticaret çözümleri sağlayıcısı Wirecard, uzun vadeli planlarını basınla paylaştı. Ticaretin mobil ve elektronik kanallara kaymasıyla birlikte gelirlerinde artış bekleyen FinTech şirketi, yedi yıl içinde gelirlerini 10 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyor. Şirket bu süre içinde toplam işlem hacmini ise 710 milyar doların üzerine çıkarmak istiyor.

Dünyanın dört bir yanında 250 binden fazla kurumsal müşteriye ödeme teknolojileri ve risk yönetimi alanında hizmet sunan Wirecard’ın CEO’su Marcus Braun, 21 milyar Euro değerlemeyle FinTech unicorn’ları arasında yer alan şirketin pazar değerini de uzun vadede (yine 2025 yılına kadar) 100 milyar Euro’ya çıkarmayı planladıklarını belirtti. Nakitsiz toplum hedeflerine giden her adımın, Wirecard için bir büyüme fırsatı olduğuna dikkat çeken Braun ayrıca şirketin hisse değerinin sadece son bir yıl içinde iki katına çıktığını hatırlattı.

Wirecard son olarak yapay zeka destekli, esnek ve dijital onaylı kredileriyle gündeme gelmişti. Bu sistemde şirketlere yönelik kredilerin değerlendirme ve karar süreçleri doğrudan mevcut Wirecard dijital ödeme altyapısına entegre olarak çalışıyor. Yapay zeka destekli veri analiz sistemi, ödeme işleme tarafında elde edilen uzun dönem ticari performans verilerini kullanarak gerçek zamanlı değerlendirme yapabiliyor. Böylece, anlık nakit ihtiyacı olan işletmeler, karmaşadan uzak bir karar alma süreci sonucu kısalan bekleme süreleriyle kredi çekebiliyor.